понеділок, 25 вересня, 2017, 15:29 Економіка
Нам необхідний єдиний реєстр населення, – експерт
Фото: ukrainian.voanews.com
Фото: ukrainian.voanews.com

Відсутність реєстру населення не дає змоги реально оцінити справжню кількість людей, які отримують субсидії. Це важливо знати, адже пільги мають великий вплив на бюджет країни.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав економічний експерт Борис Кушнірук.

«Колишнього міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства я запитував про те, скільки було створено ОСББ. Це дуже важливий показник, навіть базисний, бо відштовхуючись від нього можна вести дискусію. Дуже шкода, але відповідь на своє питання я так і не отримав», – розповідає Кушнірук.

Коли мова йде про те, що половина українців отримує субсидії, то ніхто не може сказати скільки саме їх є, зауважує експерт.

«Протягом всіх років незалежності у нас нема єдиного реєстру отримувачів соціальної допомоги. Ніхто не знає, скільки наших коштів роздали іншим людям. А все тому, що ця система дозволяє красти. Відтак тут є зв'язок між корупцією, підняттям цін і бідністю людей», – додає Борис Кушнірук.

До того ж, експерт додає, що в рамках угод України з ЄС і МВФ уряд мусить підняти тарифи на газ. Підвищення стосуватиметься не лише енергоресурсів, а й сировинних товарів, ціни на які тягнуться до європейських.

«Якщо уряд вирішить не підвищувати тарифи на газ, то це стане порушенням угод з ЄС і МВФ. Хочемо ми чи ні, але всі товари, зокрема, й сировинні, тягнуться до європейських еквівалентів. В ручному режимі цей процес спинити не вдасться. Насправді я переконаний, що спроба контролювати ціни на енергоресурси призведе до збитків і банкрутства», – коментує експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 11:39:32