понеділок, 25 вересня, 2017, 14:26 Світ
Лілія Шевцова: Путін риє собі яму – занепокоєння з’явилось навіть всередині Кремля
Кремль. Фото: unian.ua/Reuters
Кремль. Фото: unian.ua/Reuters

Важко передбачити повороти подальших подій. Однак немає сумнівів в тому, що робитиме російська влада – вона продовжуватиме рити собі яму. Справа не у відсутності уяви у кремлівських вождів, справа в тому, що інтереси їх виживання суперечать інтересам не тільки суспільства, а й чималої частини політичного класу.

Про це пише російський політичний експерт Лілія Шевцова у своїй статті для «Радіо Свобода».

Вона зазначає, що виживання сучасного російського самодержавства визначається трьома факторами: здатністю влади себе легітимізувати; готовністю еліти зберігати лояльність щодо персоніфікованої влади; можливістю системи використовувати Захід для підтримки життєздатності держави, яка не може не тільки себе модернізувати, а й забезпечувати статус-кво. Настрої суспільства залежать від того, як працює ця «тріада».

«Необхідність реагувати на суспільне невдоволення вимагає пред’являти народу сакральні жертви. Чим вищий градус невдоволення, тим вищий статус сакральних жертв, тим більше їх потрібно. Звідси і стали регулярними арешти губернаторів і силовиків. Але готовність влади віддати представників обслуговуючого прошарку на поталу руйнує механізм його лояльності», – зазначає Шевцова.

На її думку, Кремлю вдається зберегти враження стійкості тільки завдяки безхребетності російського політичного та інтелектуального класів, розгубленості суспільства і кризи західної цивілізації. Але кремлівські стратеги вже досягли успіху в звуженні свого поля маневру. Вони зуміли пробудити занепокоєння навіть всередині кремлівського двору. Ще більш успішно Кремль налаштував проти Росії навколишній світ.

«Питання в тому, коли російський політичний клас відчує, що далі терпіти неможливо. Навряд чи це усвідомлення прийде без струсу з боку суспільства, занадто сильна в російській еліті рабська покірність», – констатує Шевцова.

Читайте також: Під час навчань Путіна в Білорусі відбулася надзвичайна курйозна подія

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 04:32:55