Новини » Світ 25 вересня, 2017, 16:02
Дуда ініціював зміни до Конституції Республіки Польща, що стосуються судочинства
Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: ZIK/EPA/LAURENT DUBRULE
Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: ZIK/EPA/LAURENT DUBRULE

Президент Польщі Анджей Дуда у понеділок під час брифінгу для ЗМІ представив у Варшаві основні положення змін у двох законопроектах глави держави щодо реформування судочинства в Польщі – про Верховний суд і Національну раду судочинства.

Один із законів передбачає, зокрема, внесення змін до Конституції РП, повідомляє «Укрінформ».

«Закон (про Верховний суд) передбачає одну дуже важливу зміну громадського характеру. В цьому проекті це названо «надзвичайною скаргою» до рішення будь-якого суду, починаючи від районного і закінчуючи верховним», – заявив Дуда.

Він пояснив: якщо хтось почуватиметься скривдженим рішенням суду будь-якої інстанції, то він зможе подати надзвичайну скаргу до Верховного суду.

У зв’язку з цим, у Верховному суді Дуда запропонував створити новий орган – палату надзвичайного контролю і публічних справ. Президент РП також підтримав рішення щодо створення дисциплінарної палати у Верховному суді і запровадження лави присяжних у суді для розгляду надзвичайних скарг.

Окрім того, Дуда запропонував звільняти суддів Верховного суду за принципом усіх інших судів: після досягнення ними 65-річного віку. При цьому не виключається звернення до президента, аби він міг вирішити, чи конкретний суддя Верховного суду міг би працювати на цій посаді довше.

Президент РП повідомив також про свої основні ініціативи до закону про Національну раду судочинства. Він зазначив, що судді до цього органу повинні обиратися 3/5 голосів депутатів сейму. Однак, якщо партії не дійдуть згоди з цього питання впродовж двох місяців, то у такому випадку кандидатів, яких мав призначати парламент, затвердить президент. Водночас Дуда визнав, що ця пропозиція може вимагати поправки до Конституції.

«Аби розвіяти сумніви, я підготував проект змін до Конституції і запросив депутатів для обговорення пропозиції цих змін», – заявив Дуда.

Як повідомлялося, наприкінці липня президент Польщі Дуда наклав вето на два з трьох законопроектів правлячої партії PiS, які мали на меті реформувати систему судочинства. Лідер PiS Ярослав Качинський тоді підкреслив, що це рішення Дуди є помилкою. На переконання опозиційних партій та частини громадськості, це мало ознаки узурпації судової гілки влади з боку правлячої партії.

У Єврокомісії закликали владу Польщі утриматися від змін у судовій системі і надіслали на початку вересня листа польському уряду, в якому закликали привести законодавство держави у відповідність до вимог загальноєвропейського права та цінностей Євросоюзу. Натомість у Варшаві назвали заяви Брюсселя безпідставним втручанням у внутрішні справи країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 01:22 :12