понеділок, 25 вересня, 2017, 14:02 Суспільство
«Добрий ZIK» допоміг втілити незвичайну мрію священика

Михайло Фенканін – один із небагатьох в Україні священиків, який править Службу Божу мовою жестів. Її він спеціально вивчив у Польщі. Він живе у Львові. Найбільша мрія отця – це відчути адреналін в небі.

Про це розповіли автори проекту «Добрий ZIK» (в ефірі щонеділі о 21:00).

Цього разу до команди проекту звернулася глухоніма дівчина Ярина Мала. Вона хоче здійснити мрію людини, яка відкрила їй духовний світ. Щонеділі дівчина приходить у львівську церкву Михаїла на Літургію до отця Михайла.  

«Цей священник гідний того, щоб втілити його заповітне бажання! Адже він постійно допомагає, підтримує і щодня служить нам, глухонімим», – розповідає Ярина Мала.

Як розповідає сам герой проекту, він бачив себе священиком ще з дитинства.

«Ще коли мав вісім років – бавився у священника. Моя родина греко-католицьких поглядів, тому я виховувався у дуже ввічливій атмосфері», – пригадує отець Михайло.

Хоч виріс чоловік на півночі Польщі під Гданськом, та освіту вирішив здобути в сусідній країні. В Українському Католицькому університеті у майбутнього отця з’явилась можливість побувати в англомовному таборі. Там він познайомився з людиною, яка показала, як можна служити тим, хто нічого не чує.

«Тоді я вперше познайомився з мовою жестів. Це мене вразило, тому згодом почав цікавитись такими людьми в Україні. З’ясував, що церква є закрита перед глухонімими», – коментує отець Михайло.

З того моменту богослужіння для глухонімих людей стало покликанням Михайла Фенканіна. Відтак чоловік став одним із перших священиків в Україні, який править Літургію, супроводжуючи її мовою жестів.

Попри звичні духовні справи, отець Михайло має доволі нетипову мрію – стрибнути з парашутом. На думку героя програми, така активність дозволить зарядити тіло і розум енергією, яка стане поштовхом для нових звершень. Команда проекту не змогла стояти осторонь такої мрії, а тому допомогла її втілити.

«Відчуття після трибку прекрасні! Я відчув Божу благодать! Мені дуже приємно, що мою роботу оцінили. Це велика похвала! Дякую вам, тепер я зможу братись до справ ще краще, не затримуватись», – ділиться своїми відчуттями отець Михайло.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 20:15:44