Новини » Світ 25 вересня, 2017, 14:43
До 2050 року планується створити на Місяці величезну колонію
Вигляд на Землю з Місяця. Фото: Pixabay
Вигляд на Землю з Місяця. Фото: Pixabay

Бернар Фоінг, посол місії Європейської космічної агенції «Місячне село», припустив, що до 2050 року люди зможуть колонізувати Місяць.

Це буде не просто зібранням декількох вчених, а цілою колонією людей, що житимуть там, їстимуть місячні рослини і, ймовірно, вітатимуться одне з одним, – інформує видання The International Business Times.

На Європейському планетарному науковому конгресі у Ризі, Латвія, Фоінг детально пояснив, як люди колонізують Місяць.

За його словами, експансія буде поступовою.

До 2030 року, ЄКА планує направити команду з 6-10 вчених та інженерів на Місяць для проведення ретельної підготовки. Залежно від потреб, кількість членів команди зросте до 2040 року до 100 осіб.

«До 2050 року там буде тисяча, а потім, природно, можна передбачити, що сім’ї приєднаються до членів екіпажів», – сказав Фоінг Агентству Франц-Прес. Також він передбачив через кілька десятиліть можливість народження дітей на Місяці.

Усе, що потрібно зробити ЄКА, це мобілізувати ринок.

Фізик Відвудс Бельдав з Латвійського університету, який керує проектом під назвою Міжнародне місячне десятиріччя, виступаючи за спільне вивчення Місяця, зазначив, що важливо продемонструвати те, що промислове виробництво на Місяці є можливим.

Команда також запропонувала використати потенційні ресурси Місяця для компенсації вартості такої місії.

Оскільки Земля має сильну гравітацію, витрати на супутникові запуски значно вищі з Землі; у 40 разів дешевше буде запускати їх з Місяця.

Команда запропонувала базальт – вулканічний камінь Місяця, використовувати як сировину для 3D-супутників, які будуть запускатися з Місяця.

На Місяці також є рідкісний ізотоп гелію-3. Теоретично, він міг би нам надати чисту ядерну енергію порівняно з радіоактивними ізотопами, доступними на Землі.

Вода, доступна на Місяці, робить цей сценарій ще більш привабливим. Водень та кисень є ідеальними інгредієнтами, необхідними для ракетного палива.

Майбутнє космічних подорожей полягає у співпраці між національними космічними агентствами та приватними гравцями, які можуть отримувати прибуток від продажу таких ресурсів, як ракетне паливо, отримане з Місяця.

Дослідження з використанням робото-технічних засобів уже ведеться. Виробництво кількох місячних апаратів для посадки та всюдиходів заплановане на найближчі кілька років.

Генеральний директор ЄКА Ян Вернер заявив, що метою «є поєднання міжнародних зусиль та подолання земних кордонів та криз».

Якщо це співробітництво буде успішним, а бачення ЄКА реалізується, перспективи розвитку Місячного села ось-ось стануть реальністю.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 06:29 :38