понеділок, 25 вересня, 2017, 20:35 Політика
Альона Шкрум: Нині потрібно, щоб ціна на газ була прозорою

В Україні потрібно підтримувати і стимулювати видобуток українського газу, тому що ми не можемо собі дозволити купувати увесь час і залежати від російської «газової голки».

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявила народний депутат України («Батьківщина») Альона Шкрум.

Гостя програми, коментуючи питання щодо «газових домовленостей» Юлії Тимошенко, наголосила, що не стільки важлива ціна на газ, адже у різних політичних домовленостях вартість блакитного палива буде різною.

«Ми розуміємо, що вже тоді Путін не йшов на поступки Україні, і тоді можна було брати ту ціну, яка є, або взагалі залишитися без газу на зиму. Можливо, пам’ятаєте, який тоді був досить трагічний сезон. Питання у тому, що при тій ціні на газ і зараз українці знають, скільки вони платять і скільки платили тоді. Питання у тому, якщо ми дешевий український газ ми віддаємо підприємцям, таким олігархам, як Фірташ, та іншим, а дорогий газ віддаємо українцям, то це велика ціна. Якщо ми газ мішаємо, ця ціна менша», – наголосила Альона Шкрум.

З її слів, проблема полягає у тому, що саме дешевий український газ віддавали на підприємства олігархам, а дорогий – віддавали людям.

«І люди платили кошти фірмам, які були у цьому зацікавлені, у тому числі, російським «прокладкам», – наголосила гостя програми.

Депутат наголосила, що нині потрібне одне – щоб ціна на блакитне паливо була прозорою, та припустила, що вартість не буде такою, як про це йшлося у підписаних Тимошенко документах.

«Але нам треба добувати український газ. Нам треба підтримувати і стимулювати видобуток українського газу, тому що ми не можемо собі дозволити купувати увесь час і залежати від російської «газової голки». Але головне – нам потрібно встановити прозору ціну на газ, щоб люди знали, за що вони платять», – заявила Альона Шкрум.

На її думку, в Україні також слід монетизувати субсидії, адже якщо цього не буде зроблено, то будуть відсутні стимули для видобутку українського газу.

«Наразі проблема ще в тому, що НКРЕКП контролюється Президентом. Пан Вовк, колишній співробітник фабрики «Рошен» (я думаю, що про це вже знає вся країна), декілька разів показував, що він повністю залежний від Президента. Якщо Президент змінював своє бачення, то і пан Вовк змінював це бачення», – заявила Альона Шкрум та додала, що нині ніхто – ані депутати, ані експерти – в Україні не знають, з чого складається ціна газу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 00:25:38