субота, 23 вересня, 2017, 21:20 Політика
Західні банкіри отримали ще один шанс нажитися на українцях, – Ілларіонов

Розмістивши облігації, кілька днів тому українська влада отримала кредит сумою у три мільярди доларів від приватних інвесторів. Цінні папери були отримані під велику ставку – 7,4 % річних. Зараз, із темпами розвитку економіки 2,3 %, виглядає так, що Україна не зможе безболісно обслуговувати та виплатити позику.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці на телеканалі ZIK) заявив колишній радник Путіна, старший науковий співробітник Інституту Катона Андрій Ілларіонов.

«Україна отримала великий кредит – три мільярди доларів. А значить, бюджетний дефіцит становить не менше 3% ВВП. Востаннє такий великий кредит отримував уряд Януковича перед Майданом. На мою думку, це цікавий збіг», – коментує гість програми.

Ставка, під яку Україна отримала кредит, є чи не найвищою на світовому ринку, наголошує Ілларіонов.

«До того ж, ці облігації були отримані під 7, 4 % річних. Це надзвичайно велика ставка на світовому ринку. Федеральна резервна система підтримує свою ставку рефінансування на рівні трішки більше нуля. Тобто ми можемо лише уявляти, наскільки високі доходи у тих інвесторів, які вклали гроші у фактично безпечні українські державні облігації», – говорить експерт.

Для зарубіжних інвесторів надання кредиту Україні – це гарний заробіток, проте для держави такий борг може вилитись у неприємність, зауважує гість.

«Для України означає, що відношення державного боргу стосовно ВВП, який до того був критичним (становив біля 60%), збільшується ще більше. Це означає, що в України не просто нема можливості виплатити кредит, а ще й нормально його рефінансувати і обслуговувати. Все тому, що ця ставка 7, 4 % означає, що для того, аби обслуговувати борг не суючи ніс у кишені українців, темп економічного росту має становити у рік стільки ж, а саме 7, 4 %. Зараз же реальні темпи економічного розвитку в останньому кварталі становлять 2, 3 %. Тобто, при такій ставці це означає, що щоб обслуговувати борг (не виплачувати його) треба використати засоби із споживання українців або гроші з майбутніх інвестицій. У такій спосіб збільшиться економічний ріст в Україні», – вважає експерт.

Гість програми підмітив, що влада позиціонує цей кредит, як великий здобуток. Насправді ж, він серйозно вдарить по кишені українців.

Читайте також: Чому Україна не пропонує вводити миротворців і у Крим? - Ілларіонов

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 11:41:57