субота, 23 вересня, 2017, 22:20 Політика
Війна на Сході дуже мало впливає на стан економіки України, – Ілларіонов

Українська влада винить у поганій економічній ситуації війну на Сході, однак насправді, на оборону Україна витрачає не такі вже й великі гроші.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 19:00 – 20:00 на телеканал і ZIK) заявив старший науковий співробітник Інституту Катона (США) Андрій Ілларіонов.

«Коли в української влади не знаходиться аргументів, чому така погана ситуація в економіці і соціальній сфері, вони вказують на Схід і Крим. Насправді, обидва регіони не здійснюють будь-якого вагомого впливу на стан української економіки. А ті гроші, що витрачаються на війну не є такими вже і величезними вони є дуже скромні», – зазначив експерт.

Гість програми вважає, що видатки України на оборону є дуже малими у порівнянні з іншими країнами, які воюють. Якщо порівнювати з видатками Росії, яка безпосередньо воює з нами, то це виходить мізерна сума.

«Подивіться на бюджет цього року і бюджет, який буде розглядатися. На оборону, правоохоронні органи і СБУ загалом закладається 5% ВВП. Грузія в 2008 році витрачала 9% ВВП тільки на оборону. Ви знайдіть будь-яку країну, яка воює і витрачає такі гроші. Подивіться навіть на Росію. Скільки вирачає Росія на військові цілі, в тому числі, і щоб воювати проти України? Росія витрачає 4,5% ВВП, який більше трильйона доларів, що є однією сумою, а українські 5% ВВП зовсім інша сума. З них на оборону йде 2 або 2,5%. Оборонні видатки обох країн відрізняються на порядок. В Україні це може бути 2 мільярди доларів, а в Росії може бути 70-80. Як може стояти питання про перемогу в цій війні, якщо в Україні видатки на оборону 2, 3 мільярди доларів, а в Росії 70, 80. Як ви збираєтесь перемогти?», – запитує Ілларіонов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-25 04:31 :48