субота, 23 вересня, 2017, 17:06 Суспільство
У Києві створять «живий пам’ятник» заміст монумента Леніну

У жовтні до української столиці завітає румунський художник Мануель Пелмуш. Біля колишнього пам’ятника Володимиру Леніну на бульварі Тараса Шевченка він проведе перформанс «Пам’ятник для Києва», який завершить проект фонду «Ізоляція» «Суспільна угода», що розпочався у червні 2016 року і включив серію інтервенцій в публічний простір.

Творчість Мануеля Пелмуша базується на перформативних і хореографічних практиках, до яких він залучає здебільшого непрофесійних танцюристів. Для проведення перформансу «Пам’ятник для Києва» Мануель запрошує всіх охочих місцевих мешканців. Організатори зазначають, що рівень хореографічної підготовки та вік учасників не мають значення.

«У цьому перформансі люди своїми рухами і жестами створять «живий» пам’ятник, який задовольнятиме і відображатиме потреби громадськості. Жодні директиви згори і навіть художник не будуть впливати на рішення учасників. Це свого роду дискусія, під час якої має народитися новий пам’ятник для Києва», – пояснює кураторка проекту «Суспільна угода» Катерина Філюк.

Напередодні перформансу відбудеться одна репетиція, на якій учасники матимуть змогу самостійно придумати, як має виглядати майбутній пам’ятник, адже вони конструюватимуть його із власних тіл. Курувати процес буде, власне, Мануель Пелмуш, який, за словами Катерини Філюк, враховує у свої роботі радянське минуле і особистість Володимира Леніна. Демонстрація перформансу відбудеться 10 жовтня біля порожнього постаменту, де колись стояв комуністичний вождь.

«Проект «Суспільна угода» покликаний надати людям вибір, змусити думати ширше й не вважати, що пам’ятником може бути лише мармурова чи бронзова фігура, – наголошує Катерина Філюк. – Ми не претендуємо на вказування, що саме повинно стояти на місці Леніна, а лише пропонуємо варіанти», повідомляє cultprostir.

Читайте також: У Київському метро відкрили арт-проект, який надихає жити

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 03:35 :56