субота, 23 вересня, 2017, 22:00 Політика
Сучасної української держави зараз немає, бо старі сили знову взяти реванш, – Ілларіонов

Сучасної української держави немає. Три роки тому були надії, що така держава може виникнути після Майдану, але такі надії наразі не реалізувались. Тепер старі сили знову взяти реванш.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 19:00 – 20:00 на телеканал і ZIK) заявив Андрій Ілларіонов, старший науковий співробітник Інституту Катона (США).

«Тепер повертаємося до головного питання. Ми говоримо про формування сучасної української держави. Її зараз немає. Це потрібно визнати. Так, це неприємна історія. Тому, потрібно чітко формулювати проблему. А проблема полягає в тому, що сучасної української держави немає. Три роки тому були надії, що така держава може виникнути після Майдану, після громадянської мобілізації громадян. Так, у владі з’явились нові люди, але такі надії наразі не реалізувались. Виявилось, що цих людей було недостатньо багато, вони виявились недостатньо організовані і недостатньо підготовлені. Старі сили взяти реванш. Як у вас тепер говорять «солодка контрреволюція». Вона зараз відбувається», – вважає гість програми.

На переконання пана Ілларіонова, однією з ознак контрреволюції є залучення владою тітушок. Це означає, що природа української держави залишилась такою ж, як і за часів Януковича.

«Хто три роки тому міг собі уявити, що в нас будуть тітушки. Як можна було собі уявити в березні 2014 року, що влада буде мобілізовувати тітушок для вирішення питань. Це здавалось взагалі не можливим. Здавалось, що ця темна сторінка історії ніколи не повториться. Про, що це говорить? Це означає, що природа української держави залишилась такою ж. Проблема полягає в тому, аби змінити цю природу. Це можна зробити в рамках мирного, демократичного процесу за допомогою мобілізацію нового покоління політиків», – наголосив Андрій Ілларіонов.

Також науковець зауважив, що українська влада не збирається повертати ні Крим ні Донбас. Це можна побачити поглянувши на бюджет. Зараз в України є бюджет держави, яка здала свої регіони і не збирається їх захищати.

«Якщо ви дійсно збираєтесь не програти, не здатися, а перемогти, ви тоді повинні думати. Коли держава воює, тоді це має бути бюджет воюючої держави. А зараз це бюджет держави, яка здала свої регіони і не збирається їх захищати. Дивлячись на бюджет можна сказати, що влада цієї держави не збирається повертати ні Крим ні Донбас. Влада, яка хоче повернути свої незаконно відірвані регіони так себе не поводить, ні в оборонній сфері, ні в сфері безпеки, бо СБУ займається не тими питаннями. Тоді в Мінських угодах мав би бути пункт повернення Криму. Як таке може бути, що українська влада підписуючи міжнародні документи не ставить пункту про повернення. Чомусь Ангела Меркель і Курт Волкер про це говорить, а українська влада – ні», – відзначив пан Ілларіонов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 21:16:15