субота, 23 вересня, 2017, 2:30 Політика
Ставнійчук: Україна немає конкретної стратегії ні для війни, ні для миру

Із 2014 року і дотепер в Україні відсутня політична воля для створення реальної стратегії миру. Однак і щодо війни немає визначених кроків, які б могли допомогти перемогти ворога.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK зазначила колишній член Венеціанської комісії від України Марина Ставнійчук.

Вона запитала у експертів про те, які ж кроки можна було зробити у 2014 році, що швидко завершити війну. А також попросила назвати три конкретних дій, які можна зробити сьогодні, у 2017 році, щоб почався мир.

« У 2014 році віна в Україні не була названа війною. Також не було запроваджено воєнного стану, принаймні на окремі території України, щоб це дало можливість організувати всю державу на відсіч ворогу. З того часу і дотепер відсутня політична воля для створення реальної стратегії миру», – констатувала Ставнійчук.

Однак, зауважує експерт, і у війні Україна немає конкретної стратегії, яка б могла допомогти перемогти ворога.

«У 2014 році Президент Порошенко говорив, що нам не потрібні ніякі миротворці. У 2015 році рішенням РНБО Україна звернулася до ООН і заявила, що миротворці вже потрібні. А от вже наприкінці цього ж року міністр закордонних справ України звертається до ООН із закликом запровадити їхню місію», – зазначила Ставнійчук.

Відтак, пояснює вона, до цих пір впродовж трьох років ведуться суперечки, то яка ж місія потрібна для України.

«Сьогодні абсолютно очевидно, що Мінський процес зайшов у глухий кут, оскільки це є нездійсненний план, якого не дотримується ні Росія, ні Україна. Тому потрібне серйозне переформатування чи Мінського чи Норманського процесів, щоб вони дійсно сприяли миру», – підсумувала Марина Ставнійчук. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 08:01:28