субота, 23 вересня, 2017, 1:20 Політика
Ілларіонов: Чому Україна не пропонує вводити миротворців і у Крим?

Чому українська влада так вибірково підходить до миротворців: Донбас – так, а Крим – ні?

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK зазначив старший науковий співробітник Інституту Катона (США) Андрій Ілларіонов.

5 вересня Президент РФ Путін розпорядився подати в Радбез ООН проект резолюції про введення миротворчої місії на Донбас. Хоча два попередніх роки він відкидав цю ідею. Екс-радник Володимира Путіна пояснює, які у Президента РФ могли виникнути для цього причини.

«Путіну, вірогідно, підказали певну ідею, яку він може використати для того, щоб посилити свої позиції. Можливо, один із варіантів, якщо Україна і Захід погодиться на його пропозицію, то таким чином він зможе постати перед світовою спільнотою як людина, яка вирішила україно-російський конфлікт, після чого можна відновлювати партнерські стосунки», – припустив Ілларіонов.

Однак експерт зауважив, що не тільки Путін зробив пропозицію 5 вересня. Також він побачив і зустрічну пропозицію від української влади, однак не розуміє, в чому вона полягає.

«Мені не зрозуміло, з якою саме пропозицію виступила українська сторона? І в чому полягає стратегія української влади, коли вона погоджується на миротворців? Яким чином ця пропозиція допомагає вирішити питання або припинення війни, або ж повернення Донбасу?», – запитує Андрій Ілларіонов.

Також він зауважив з приводу того, що невже миротворці потрібні тільки на Донбасі?

«Чому немає пропозиції щодо миротворчої місії в Криму? Невже там немає українських громадян? Там не арештовують, не викрадають та не вбивають людей? Чому українська влада так вибірково підходить до миротворців: Донбас – так, а Крим – ні?», – дивується експерт.

Відтак, підсумовує Ілларіонов, перед тим, як ухвалювати такі важливі рішення, потрібно особливо звертати увагу на мандат місії, тобто що саме входить у обов’язки миротворців. А також визначитися, хто буде потім нести відповідальність за можливі негативні наслідки місії та життя українських громадян. 

Читайте також: Портников вважає, що миротворці ООН на Донбасі можуть призвести до громадянської війни

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:16:53