п'ятниця, 22 вересня, 2017, 23:45 Політика
В 2015 році був варіант миротворчої місії у складі екс-військових з Афганістану, – Безсмертний

Протягом 2015 і 2016 років, на полях Мінського процесу, розроблялось чимало різноманітних варіантів стосовно російсько-українського конфлікту. Один із них полягав у тому, щоб миротворча місія складалась з колишніх ветеранів, учасників боїв Афганістану з українського і російського боків.

Про це у прем’єрному ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Роман Безсмертний.

«План залучення миротворчої місії у складі колишніх військових із Афганістану обдумувався ще у 2015 році. Це питання фахівці проробляли і в Мінську, Женеві і Відні. До цього корпусу також мали увійти посередники ООН і ОБСЄ», – розповідає гість програми.

Україно-російський конфлікт є чи не єдиним після воєнним випадком в історії людства, в якому ООН не бере участі, зауважив Безсмертний.

«Ключ ховається у тому, що до сьогодні в переговорному процесі не залучене ООН. Це єдиний після воєнний випадок в історії людства, в якому ця організація не бере участі. І тому, коли я зараз чую від посадових осіб, що певних речей ми не можемо робити, то прошу задуматись над цим», –наголошує експерт.

Безсмертний звернув увагу на те, що Україна входить до шести із 192 країн світу, яка підписала конвенцію про вирішення мирним шляхом навіть збройних конфліктів.

«Україна підписалась вирішувати конфлікти у мирний спосіб. Але уже четвертий рік у нас йде війна. ООН відсутня на лінії фронту в Україні. Тому надважливо знайти варіанти, щоб ця організація увійшла в ситуацію, бо очевидно, що ОБСЄ імпотентне в цьому питанні», – додає представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 02:05:46