п'ятниця, 22 вересня, 2017, 16:30 Економіка
Уряду варто подбати, щоб частина податків заробітчан надходила в Україну, – Гарбарук

Великий відсоток українців виїжджає на заробітки в інші держави і, відповідно, сплачує податки до бюджету цих країн. Нашій пенсійній системі від них нічого не перепадає. Та коли ці люди повертаються додому, то вимагають, щоб їм також виплачували пенсії. Тож уряду варто домовитись із ЄС, щоб хоч частина із цих податків надходила саме у нашу казну.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив економіст та член Економічного дискусійного клубу Ігор Гарбарук.

На сьогодні маємо величезну еміграцію населення. Українці виїжджають в інші країни і працюють вже там. Лише Польща за минулий рік видала нашим громадянам понад мільйон робочих віз.

«Щоб ви розуміли, 60 відсотків усіх цих осіб – чоловіки, віком від 40-ка до 45-ти років, 38 відсотків – люди із вищою освітою. От кажуть, що у нас немає достойних фахівців, щоб побудувати дороги. Тож ми запрошуємо іноземців. Однак 30 відсотків українців-заробітчан працює якраз у будівельній галузі», – зазначив Гарбарук.

Окрім того, він зазначив: люди, які виїжджають на заробітки, платять податки у бюджети цих держав, а не в українську казну. Тож до нашої пенсійної системи від них нічого не потрапляє.

«Хоча коли подивитися на досвід тої самою Польщі, яка у ЄС вважається державою із більш слабкою економікою, то поляки, які виїхали працювати, наприклад, до Німеччини, сплачують податки саме до бюджету своєї країни», – розповів експерт.

Тож, на його думку, Україні варто перейняти цей досвід. Влада має провести перемовини на рівні ЄС та домовитись, щоб хоча б 20 відсотків із податків наших заробітчан надходили саме в Україну.

«Адже, коли ця людина повернеться назад в Україну, вона попросить тут пенсію. Окрім того, є й питання, на яке уряд старається поки що не звертати уваги: у державі склалась достатньо складна демографічна ситуація. Згідно даних Держстату, на сто померлих у нас тільки 58 народжених. Тож хто через п‘ятнадцять років наповнюватиме пенсійну систему?», – запитує Ігор Гарбарук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-25 04:30 :55