п'ятниця, 22 вересня, 2017, 15:19 Економіка
Нацполіція вивчає співпрацю КРТ із заводом Укрзалізниці, який доводять до банкрутства
Шпали для залізниці виготовлені на ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону». Фото: real-vin.com
Шпали для залізниці виготовлені на ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону». Фото: real-vin.com

Суд задовольнив клопотання Нацполіції про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону» щодо розтрат державних коштів в особливо великих розмірах. Також було дозволено зустрічну перевірку у партнерів заводу, а саме ТзОВ «Корпорація КРТ», ДП «УПП УЗ» та ПП «Мікатор», які можуть бути причетні до «умисної несплати за укладеними договорами поставок». Перевірка буде проводитись у рамках кримінального провадження № 12017020000000227 від 19.07.2017, яке відкрито через зловживання службовим становищем працівників «Укрзалізниці», що спричинило тяжкі наслідки.

Про це йдеться в ухвалах Вінницького міського суду Вінницької області від 7 серпня та 5 вересня 2017 року.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що 13.06.2017 службовими особами ПАТ «Укрзалізниця», у порушення процедури, якою визначено порядок обрання керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, допущено до кабінету голови правління ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону» нового голову, з метою приховування розтрати державних коштів унаслідок умисної несплати по укладених договорах поставок складових для виготовлення продукції впродовж 2014-2017 років».

Суд прийняв до уваги аргументи слідчого СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області та надав дозвіл на перевірку ревізорами Держаудитслужбу, на яку покладено контроль за використанням і збереженням коштів державного бюджету.

«Надати дозвіл Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Гніванський завод спецзалізобетону, щодо процедури укладання, виконання та розрахунку по договорах поставки складової продукції, із правом проведення одночасної зустрічної звірки з ТзОВ «Корпорація КРТ», ДП «УПП УЗ» та ПП «Мікатор» у період з 30 жовтня 2014 року по день винесення ухвали суду».

Ухвала оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, як писали «Наші гроші. Львів» у матеріалі «Дубневичі банкрутять державний завод високими цінами на власні анкери», з посиланням на рішення Господарського суду Вінницької області від 15 червня, суд зобов’язав ПАТ «Гніванський завод спецзалізобетону» виплатити ТОВ «Корпорація КРТ» заборгованість у розмірі 2,12 млн грн за поставлені заводу анкери АЗ-2, що використовуються для виробництва пружних колійних скріплень КПП-5.

«Юристи заводу в судовому засідання наголосили, що підприємство фактично зобов’язали укладати договори з ТОВ «Корпорація КРТ» на невигідних умовах. При цьому юристи стверджують, що власники «Корпорації КРТ» чітко знали, що при виключенні з ринку єдиного конкурента, шляхом скасування погодження технічних умов на його продукцію (йдеться про «АТ Механіка»), «Гніванський заводу СЗБ» стане повністю залежним від їх поставок та буде змушений укладати договори на поставку анкерів за будь-якими умовами та цінами через відсутність альтернативи.

Юристи заводу намагались через суд визначити угоду з «Корпорацією КРТ» недійсною, оскільки, на їх думку, у справі чітко видно ознаки правочину, який здійснено під впливом тяжкої обставини та на вкрай невигідних умовах. Вони також говорили про те, що підприємство є «стратегічним об’єктом держави з істотною кредиторською заборгованістю, здатною призвести до банкрутства товариства в будь-який момент».

Суд не взяв до уваги аргументи юристів заводу і вирішив, що вимога про сплату боргу є правомірною та обґрунтованою і підлягає задоволенню, оскільки, відповідає умовам чинного законодавства України та умовам договору.

ТОВ «Корпорація КРТ» через АПП «Львівське» належить народним депутатам від БПП Богдану та Ярославу Дубневичам.

Суд прийняв рішення 15 червня, через два дні після призначення керівником ПАТ «Гніванський завод спецзалізобетону» Ігоря Онищенка, колишнього керівника «Київського заводу залізобетонних конструкції Південно-Західної залізниці». До нього з 2014 року Гніванським заводом у статусі виконуючого обов’язки керував Василь Гур’янов».

Також дивним виглядав той факт, що Укрзалізниця терміново і з порушенням процедури змінила керівництво заводу, а фірма Дубневичів буквально «закидала» його вимогами про повернення коштів, про що йшлося у розслідування ІА ZIK «Операція ліквідація: Дубневичі знову «топлять» обтяжене скандалами КРТ?»

Схоже, правоохоронці відреагували на журналістські розслідування та розголос у ЗМІ й взялися захищати стратегічне державне підприємство з кількатисячним колективом працівників від інспірованого Дубневичами банкрутства.

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:15:45