Новини » Політика 22 вересня, 2017, 16:15
Купрій про миротворців: У США та в Європі всі наполягають на виконанні Мінських домовленостей

Риторика сильно змінилася, і у Сполучених Штатах Америки та в Європі всі заявляють про виконання Мінських домовленостей.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України (позафракційний) Віталій Купрій.

Нагадаємо, учора після зустрічі із президентом США Дональдом Трампом Президент України Петро Порошенко заявив, що Сполучені Штати Америки повністю підтримали пропозиції України щодо розміщення на сході України, на окупованій території, миротворців із мандатом Ради безпеки ООН.

Віталій Купрій наголосив, що ніхто не бачив того, що насправді відбулося у США під час зустрічі, але, читаючи релізи від Білого дому, він не побачив там того, про що каже Президент України.

«Можливо, він видає бажане за дійсне. Але в чому ситуація: скажіть, що він потім сказав про летальну зброю? Він виступав у ВРУ і заявляв, що... ми почали перемовини, ми поїдемо туди і будемо добиватися, щоб нам виділили цю зброю. Тепер він каже, що нам «Джавеліни» не потрібні, у нас дуже класні протитанкові комплекси», – зазначив депутат.

Віталій Купрій заявив, що риторика сильно змінилася, і у Штатах та в Європі всі заявляють про виконання Мінських домовленостей. Гість програми також наголосив, що у питанні про миротворців про Крим уже навіть не йдеться.

Нардеп від БПП Валерій Пацкан вважає, що іншого варіанту, аніж миротворча місія на Донбасі, немає. Інакше, каже він, Україна отримає заморожений конфлікт, як на Придністров’ї, в Абхазії.

«Якщо миротворча місія стоїть на кордоні, моніторить, не пропускає проникнення на нашу територію нових гумконвоїв, нового озброєння з боку РФ, нових російських військ, лише тоді може йти мова про демілітаризацію, роззброєння і очищення Донбасу від тих російських військ і сепаратистів, які там є», – зазначив депутат та наголосив, що без місії ООН конфлікт на Донбасі не вирішити.

Народний депутат України («Батьківщина») Олександра Кужель нагадала, як ще три роки тому вона порушила питання щодо звернення до миротворчих сил ООН, проте тоді її підняли на сміх, адже Президент заявляв про завершення конфлікту за кілька місяців, і то був його перший мирний план. Другий мирний план очільника держави, продовжила Кужель, то були Мінські домовленості.

«Чи розраховую я на цю миротворчу місію, що вона принесе результат? Ні», – заявила Олександра Кужель та навела приклад Китаю і Гонконгу, де, для того, щоб навести порядок, спочатку навели лад із мафією. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 04:47 :00