четвер, 21 вересня, 2017, 7:19 Світ
Влада німецького міста наказала застрелили дикого зубра, бо «перелякалась»

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) подав позов проти влади німецького міста Лебуса через вбивство дикого європейського зубра. Тварина з’явилася в Німеччині через 250 років.

За даними видання The Local, зубра помітили 13 вересня біля річки Одри в 88 кілометрах від Берліна, – повідомляє segodnya.ua.

Зубр входит в «Красный список» Международного союза охраны природы. Фото: pt-zapovednik.ru

Зубр входить в «Червоний список» Міжнародного союзу охорони природи. Фото: pt-zapovednik.ru

Влада Польщі припустили, що він міг потрапити туди з польського національного парку Уйсце-Варти на кордоні з Німеччиною. Місцева влада вирішила, що тварина небезпечна і вирішили застрелити його. Позовну заяву фонд направив 15 вересня, – передає TJ.

«Через 250 років на території Німеччини з’явився дикий зубр, і все, що змогла придумати влада – застрелити його. Це говорить про її безпорадність і невміння поводитися з дикими тваринами», – заявив офіцер з питань охорони навколишнього середовища Крістоф Хенрік.

На сайті фонду вказано, що поведінка зубрів не представляє небезпеки для людини.

Як заявив міністр з охорони навколишнього середовища Браденбурга Йорг Фогельзенгер (Jörg Vogelsänger), якби зубри були небезпечні, половину Польщі оголосили б забороненою зоною, тому що там тварини пересуваються вільно. Він також підкреслив, що влада могла використовувати дротик з транквілізатором, якщо злякалася тварини.

Зубр входить в «Червоний список» Міжнародного союзу охорони природи. Він жив на території західної, південно-східної та центральної Європи, але до кінця 19 століття популяція збереглася тільки на Кавказі і в Біловезькій пущі. У 1927 році вид визнали вимерлим в дикій природі. Зараз зубри живуть в заповідниках в Польщі, Литві, Білорусії, України, Росії і Словаччини.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 06:46:19