четвер, 21 вересня, 2017, 10:49 Політика
Україні потрібне правосуддя, – Касько

Ніхто не хоче, щоб справи щодо корупціонерів «мусолили» у судах. Важливо побачити докази сторін захисту та обвинувачення і щоб вирок суду, яким би він не був, викликав довіру у суспільства.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Почути Україну» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив заступник Генерального прокурора України (у 2014-2016 роках) Віталій Касько.

«У ситуації зі створенням Антикорупційного суду чи антикорупційної палати я нікого не підтримую. Мені здається, що кожна сторона в даній ситуації намагається відстояти власні інтереси. Кожен правоохоронний орган та його керівник намагаються відстояти власні вузьковідомчі інтереси», – вважає Віталій Касько.

За його словами, складається враження, що нікому взагалі не цікаво, чи буде в Україні правосуддя.

«Нікому не цікаво, чи буде правосуддя з великої літери, яким воно має бути – незалежним, не корумпованим, до якого є довіра суспільства. Не пам'ятаю точно хто, здається, голова Ради суддів заявила, що суди так довго розглядають справи, тому що в них докази зібрані або недостатні, або неналежним чином. Виникає питання: якщо ці докази зібрані неналежним чином або їх є недостатньо, то чому суди «мусолять» ці кримінальні провадження роками, а не приймають рішення, наприклад, про виправдання фігурантів цих проваджень?», – запитує екс-заступник Генпрокурора України.

На його думку, за таких умов «це, мабуть, було б справедливо».

«Тому, мабуть, істина десь посередині. Мені, наприклад, не цікаві ці «розстрільні трійки чи п'ятірки», які будуть виносити рішення про винуватість без доказів, з порушенням прав людини. Але і розглядати ці справи рік-два-три, як у справі Бочковського – це теж не правосуддя і не справедливість. Мабуть, потрібно зрозуміти, що Україні потрібно правосуддя, щоб люди могли побачити в суді докази, які представляє сторона обвинувачення та докази сторони захисту. І щоб вирок суду, яким би він не був, викликав довіру у суспільства», – пояснює юрист.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-25 06:33 :33