четвер, 21 вересня, 2017, 20:59 Економіка
У «Нафтогазі» уточнили суму позову до РФ: $7 млрд разом з відсотками

Сума позову НАК «Нафтогаз Україна» та шести її дочірніх компаній проти РФ до трибуналу при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі з відсотками становить близько $7 мільярдів.

Про це у Facebook повідомив комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

«Сума – понад $5 млрд. І це без відсотків. З відсотками на сьогодні сума вже близько $7 млрд. Це консервативна оцінка міжнародних експертів ринкової цінності втрачених активів. Сюди належать і виробничі активи нашої дочірньої компанії «Чорноморнафтогаз», і газ в підземному сховищах в Криму, і активи інших дочірніх компаній «Нафтогазу», – написав він.

При цьому Вітренко наголошує, що подання позову зовсім не свідчить про визнання Криму територією Росії.

«Ми жодним чином не визнаємо, що Крим перестав бути частиною держави Україна. Ми тільки констатуємо факт, що в результаті незаконної анексії Криму, його зараз контролює Російська Федерація», – підсумував він.

Саме цьому, за словами Юрія Вітренка, РФ і несе відповідальність за втрату групою Нафтогаз активів у Криму.

«І сам факт того, що наш позов був прийнятий міжнародним арбітражем до розгляду, свідчить про те, арбітри знайшли достатні підстави розглядати саме відповідальність Російської Федерації, а не віртуальної «влади незалежного Криму», – підсумував комерційний директор Нафтогазу.

Як повідомлялося, група «Нафтогаз» подала до Гаазького суду позов про відшкодування Росією 5 млрд дол збитків, завданих через окупацію Криму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 00:26:04