четвер, 21 вересня, 2017, 21:50 Політика
Тука: Українці досі живуть по житловому кодексу УРСР, де взагалі немає поняття «переселенці»

Щоб вирішити житлове питання переселенців, Україні потрібно збудувати, для порівняння, приблизно дві Одеси, або ж два Кривих Роги.

Про це розповів заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

«Проблема переселенців – це найбільш болюче питання, адже за соціологічними дослідженням близько 80% осіб, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, на перше місце ставлять саме питання житла. За рік роботи заступником міністра я досить ретельно вивчав досвід кількох держав щодо вирішення питання внутрішніх переселенців», – зауважив Георгій Тука.

Так, пояснює урядовець, на сьогодні у світі не існує успішного досвіду, щоб у короткий час країна змогла вирішити подібні проблеми. Відтак, всі питання переселенців, на жаль, вирішуються досить довго.

«Це пов’язано з тим, що це потребує дуже суттєвих державних витрат. Натомість дуже мала кількість країн у змозі забезпечити таке фінансування. Також у більшості країн, які стикаються із процесом внутрішньо переміщених осіб, законодавча база не готова вирішувати подібні виклики. Україна не є винятком ні в першому, ні у другому випадку», – констатував заступник міністра з тимчасово окупованих територій.

За його словами, якщо взяти досить грубий та поверховий розрахунок, виходячи з того, що в Україні 1 мільйон 630 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців, а це приблизно 500 тисяч сімей, і розрахувати, що принаймні на сім’ю потрібно надати кімнату розміром 15-20 метрів, то затрати виходять приблизно у 5 мільярдів доларів.

«В Україні, на жаль, зараз немає такого ресурсу. До того ж, українці досі живуть по житловому кодексу УРСР, де взагалі не існує поняття «внутрішньо переміщена особа». Тому зараз іде дуже тривалий та болісний процес реформування українського законодавства. Також, саме в ці дні, почалася дискусія між депутатами та урядовцями, щоб знайти принаймні 1 мільярд гривень коштів, щоб почати фінансування програм для переселенців», – зазначив Георгій Тука.

Заступник міністра зауважив, що міжнародні партнери, зокрема Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та Світовий банк готові допомагати Україні, але тільки на умовах співфінансування. І якщо із держбюджету не будуть виділятися кошти, то зовнішні партнери нам не зможуть допомогти Україні.

Читайте також: Переселенці зможуть опанувати нову професію за німецькі гроші

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 07:06:48