live
Новини » Економіка 34

Правозахисники вимагають через суд розсекретити вирок щодо «грошей Януковича»

Фото: newsnetwork.tv

Правозахисна організація Transparency International Ukraine подала до суду на ГПУ, Військову прокуратуру сил АТО та ДП «Інформаційні судові системи» через засекречений вирок щодо конфіскованих в Януковича 1,5 млрд доларів.

Про це повідомляється на сайті антикорупційної організації.

Правозахисників не задовольняє, що після шести місяців відколи Генпрокуратура заарештувала 1,5 млрд доларів коштів колишнього режиму, рішення суду, за яким ці кошти були арештовані досі не оприлюднено.

Transparency International Україна вважає це тривожним сигналом, адже по-перше, суспільство досі не знає, у кого, за які злочини та скільки точно коштів було конфісковано, по-друге, якщо рішення містить технічні недосконалості, то воно зможе бути оскарженим.

Секретаріат Transparency International та його українське представництво вже зверталися до українського Парламенту з проханням домогтися офіційного оприлюднення результатів судового процесу. Однак, за словами правозахисників, представники прокуратури проігнорували засідання комітету та не з’явились для обґрунтування своєї позиції народним депутатам. Замість цього, йдеться у заяві, українське представництво ТІ отримало безпідставне звинувачення у «зриві оборонного замовлення» від Голови оборонного комітету ВР.

У заяві також зазначається, що Державне підприємство «Інформаційні судові системи», яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що сама ж і визнала це рішення державною таємницею.

«Для того, аби все таки домогтися від органів влади раціональних пояснень стосовно причин очевидних порушень вимог законодавства, Transparency International Україна вимушена була звернутись до Окружного адміністративного суду Києва з позовом проти ДП «Інформаційні судові системи», Генеральної прокуратури України та Військової прокуратури сил АТО. ТІ Україна вимагає скасувати незаконних рішень щодо секретності та зобов’язати державні органі нарешті продемонструвати суспільству відповідний вирок суду», – наголошують правозахисники.

Як раніше повідомляв виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк, більшу частину коштів з конфіскованих «мільярдів Януковича», які мали бути виділені на сільське господарство за програмою Мінагрополітики, отримали найбільші аграрні холдинги, що належать Юрію Косюку та Олегу Бахматюку – «Миронівський хлібопродукт» та «Укрлендфармінг». Нагадємо, що Косюк в 2015 році був заступником голови Адміністрації Порошенка.

Другий «дотаційний щасливчик» – Олег Бахматюк – згідно повідомлень «Української правди», заборгував платникам податків (державі) та вкладникам двох своїх банків-банкрутів «Фінансова Ініціатива» та «VAB» мільярди гривень. Зараз його борги повертає держава, а вкладники втратили можливість повернути свої кошти.

«Впевнений, що ці кошти, вкрадені мафією Януковича, мають бути використані так, щоб це відчула Армія і народ України», – рясніли раніше цитати про плани на конфісковане Юрія Луценко.

Президент вторив підлеглому: «Це не просто збільшує можливості державного бюджету та Української держави щодо відновлення справедливості та інвестування цих коштів в українську армію, зміцнення обороноздатності держави та відновлення соціальної справедливості, шляхом спрямування цих коштів на захист найменш захищених верств населення».

Loading...
Loading...
Loading...