четвер, 21 вересня, 2017, 16:02 Політика
Позбувшись неприбуткових держпідприємств, матимемо більше, ніж кредит МВФ, – Сазонов

Україні потрібно ухвалити непрості рішення, щоб змінити державу. Передовсім слід провести швидку і жорстку приватизацію державних підприємств, які є лише збитковими, та здійснити аудит витрат. Однак політик, який цим займеться, автоматично втратить свій рейтинг.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Кирило Сазонов.

Зараз не можна знайти простих рішень, які б допомогли змінити країну. Тим більше – у сфері пенсійного законодавства.

«Прості та болючі рішення у нас були 25 років тому. Зараз, коли система доживає свої останні дні перед агонією, таких рішень немає», – переконаний Сазонов.

Передовсім мусимо визначитись щодо державних підприємств, адже – це величезна дірка України. У країні – понад 3,5 тисячі таких компаній, які влітають нам у чималу копієчку.

«За 2016 рік збитки від них склали 86 мільярдів гривень, які ми заплатили зі своїх податків. Якщо врахувати старих і новонароджених, виходить по дві тисячі доларів із кожного громадянина. З цим потрібно щось робити. Якщо їх продати хоча б за одну гривню чи таємно спалити вночі, матимемо більше, ніж кредит МВФ», – заявив Сазонов.

Тож потрібно проводити приватизацію максимально швидко і жорстко, тому що більше не маємо часу на зволікання.

Тож нам необхідний дуже серйозний аудит державних витрат, маємо нарешті розібратись, куди витрачається стільки грошей.

«Та, проводячи цей аудит, доведеться ухвалювати болючі рішення, зокрема, і щодо Пенсійного фонду. Чиновники і пенсіонери – це якраз ті люди, які справно ходять на вибори. Тож політик, який цим займеться, просто помножить свій рейтинг на нуль», – вважає політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 04:32:43