четвер, 21 вересня, 2017, 18:31 Політика
«Подібне було у Грузії»: експерт дав оцінку ефективності «кола друзів Криму»

За три з половиною роки анексії Криму поступово прийшло усвідомлення, що, Путін не поверне Крим.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив політичний експерт Євген Магда.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко закликав країни-учасниці ООН створити міжнародну «групу друзів» на підтримку українського Криму.

Євген Магда переконаний, що наслідки такого кроку будуть, проте вони виявляться меншими, аніж суспільні очікування.

«За три з половиною роки анексії Криму поступово прийшло усвідомлення, що, справді, у російській політичній еліті не лише Путін схиляється до того, щоб не повертати Крим. І жодних військових механізмів, умовно кажучи, третьої світової війни заради повернення Криму… Це болюча фантазія людей, на жаль. На жаль, для України, тому що це, з одного боку, прецедент і німий докір світовій спільноті. З іншого боку, з Росією не дуже хочуть зв’язуватися з огляду на фактор ядерної зброї та інші потужності», – вважає політичний експерт.

Гість програми, коментуючи заяву Президента України, каже, що очільник нашої держави апелює до Генасамблеї ООН, яка визнала Крим українським, і наголошує на тому, що Росія порушує рішення Організації Об’єднаних Націй.

«Тобто, це швидше створення майданчику для діалогу, ніж забезпечення швидкої реакції. Наскільки буде ефективним «коло друзів»? Подібне коло існувало і в Грузії, але на сьогоднішній момент сказати про його високу ефективність не можна. Тобто, це неформальне об’єднання. І, як на мене, більше треба говорити не лише про коло друзів, а й про стратегію повернення Донбасу і Криму, яку має представити на суд своїх громадян і світової спільноти сама українська влада», – наголосив Євген Магда.

Генеральний директор інформагентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко нагадав, що ідея щодо «кола друзів Криму» не нова і полягала в актуалізації цього питання.

«Є підгрунтя у вигляді ста країн, які проголосували за резолюцію Генасамблеї щодо референдуму у Криму», – зазначив Олександр Мартиненко та зауважив, що надалі можуть бути проведені міжнародні форуми, на яких представники цих країн висловлять свою точку зору стосовно Криму.

«Я думаю, що потенціал зібрати достатньо – ну, сто не сто, звичайно…, але країн близько 50-60 можна зібрати», – переконаний Олександр Мартиненко.

Читайте також: Між Порошенком і Путіним ще три роки тому була «домовленість», – Доній

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 00:22:47