четвер, 21 вересня, 2017, 16:13 Політика
Між Порошенком і Путіним ще три роки тому була «домовленість», – Доній

Вирішення політичних конфліктів відбувається за лаштунками між сильними гравцями та іноді із залученням регіональних еліт. В Україні ситуацію із російською агресією вирішує не ООН чи будь-яка інша міжнародна організація, а Путін та Порошенко.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив політолог Олесь Доній.

«Я вважаю, що все це було домовлено ще три роки тому між Путіним і Порошенком до початку президентської каденції. Той сценарій, який зараз розігрується – планували давно. Петро Олексійович не зміг одразу його реалізувати. Нагадаю, що він пробував внести свій законопроект, у якому йшлось про конфедералізацію України, в чому був зацікавлений Путін. Він хотів, щоб тут існувала конфедерація, яка матиме свою законодавчу базу і ослаблятиме Україну і економічно, і політично. Мова йде про ОРДЛО», – пояснює гість програми.

Зараз в ООН Україна вустами Порошенка погодилась з планом Путіна, вважає політолог.

«Порошенко погодився, що нам потрібні миротворчі війська ООН по лінії розмежування, так, як цього хотів Путін. В мене виникає питання. Чому протягом останніх трьох років ніхто не вимагав «блакитних шоломів» в Україні?», – дивується Доній.

Миротворчі війська ООН були потрібні Україні ще до анексії Автономної Республіки Крим, наголошує експерт.

«У 2014 році я із трибуни ВР озвучив пропозицію запрошення миротворців. Цей крок  видався логічний, адже Росія була близька до захоплення Криму. Ми потребували сили ООН не по лінії зіткнення, а на кордоні. Бо ж очевидно, тоді ми були фактично беззахисні», – коментує гість.

Доній упевнений в тому, що між українські і російські еліти здійснили безліч маневрів і тепер мають свої домовленості.

«Чомусь перед президентськими виборами Путін зупинив військові дії та провокації. Я переконаний, що саме тоді були укладені угоди про миротворчий контингент. Нагадаю, 16 вересня 2014 року Порошенко вносив свої пропозиції по амністії терористам, утворенню власних військових формувань ОРДЛО, судів, прокуратур і так далі. Тоді суспільство не сприйняло цього. Пропозиції Путіна, які озвучувала українська влада на той момент були недієві. Зараз, через три роки, ми бачимо дивний консенсус. Раніше Порошенко світовій спільності говорив про те, що нема альтернативи Мінським угодам, а тепер про те, що нам потрібні миротворчі війська ООН. Відбулось це лише тоді, коли Путін сказав про це вголос», – говорить політолог.

Читайте також: Портников вважає, що миротворці ООН на Донбасі можуть призвести до громадянської війни

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 21:06:57