четвер, 21 вересня, 2017, 6:16 Політика
Мінекономрозвитку запровадило санкції проти російських продавців добрив

За поданням Генеральної прокуратури України Міністерство економічного розвитку і торгівлі призупинило діяльність у країні російських фірм, які постачали на окуповані території Донбасу азотні добрива.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України запровадило санкції щодо низки російських фірм, які займаються постачанням мінеральних добрив.

Під санкції потрапили підприємства російської групи "Еврохим"

Про це інформує «Інтерфакс-Україна» з посиланням на наказ міністерства від 19 вересня, – повідомляє Гордон.

Зовнішньоекономічну діяльність призупинено щодо підприємств групи «Еврохим», а також ТОВ «Галактика», «Русагрохим», «Боснис», «Агрохимуниверсал», «Агроцентр-Белгород», «Агрохимцентр-Тамбов», «Рязаньагрохим», «Югагрохим», «Зарайская Сельхозхимия», «Аграрник», «Целинскагрохимсервис», «Юг-Бизнеспартнер», «Агрохимуниверсал», «Тандем», АТ «Агрохимия», «Общество поддержки фермерских хозяйств», «Балттрейдхим».

Повідомляють, що санкції запроваджено за поданням Головної військової прокуратури України.

«Установлено, що зазначені підприємства здійснювали постачання азотних добрив (аміачної селітри) на тимчасово не підконтрольні українській владі території Донецької та Луганської областей поза митним контролем через припинені й заборонені урядом пункти пропуску на російсько-українському кордоні», – повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

За даними відомства, кошти, отримані бойовиками терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» за «розмитнення» міндобрив, у подальшому використовували для фінансування незаконних збройних формувань.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

У липні видання ZN.UA написало, що українські хімічні підприємства «Рівнеазот», черкаський «Азот» і «Сєвєредонецький Азот», що входять до групи Ostchem українського бізнесмена Дмитра Фірташа, виробляють 80% мінеральних добрив у країні. Вони генерують річний обіг у розмірі $1 млрд, і цей ринок, у разі припинення власного виробництва, буде зайнято російськими постачальниками.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:20:02