четвер, 21 вересня, 2017, 16:19 Політика
Корупцію в Україні очолює сама влада, – Олесь Доній

Задля української євроінтеграції західні чиновники наголошують на судовій реформі та боротьбі з корупцією. Але остання у нас не може бути системною, оскільки сама влада в Україні очолює корупцію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Олесь Доній.

«Процес євроінтеграції триватиме незалежно від боротьби з корупцією та судової реформи. Цей процес відбувався навіть за часів Януковича. Тобто стосунки між частиною українських та частиною європейських бізнесменів все одно відбуватимуться», – вважає Олесь Доній.

Тут питання лише в системності цього процесу – чи може інтеграція українського бізнесу в європейський економічний простір відбуватися лише на рівні олігархату, чи на рівні всієї економічної площини.

«В Україні як була монополізована економіка, так вона далі і продовжує діяти. В цьому наша відмінність від європейських систем. І саме тому європейські чиновники наголошують на окремих системних речах – боротьбі з корупцією, як захисті від свавілля верхівки, і судовій реформі, системі захисту власних інтересів», – пояснює експерт.

На його думку, в цьому плані в нас відбувається повна імітація обох цих процесів.

«Боротьба з корупцією відбуватиметься в Україні проти політичних опонентів, тобто завжди буде визначатися якась фігура на поталу загальним настроям. Як тільки небезпека втрати рейтингу влади буде занадто сильною, то буде візначатися якийсь цап-відбивайло, який буде подаватися суспільству. Але це не є системна боротьба з корупцією, тому що у нас корупцію зараз очолює нинішня влада», – заявив екс-нардеп.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 13:43:16