четвер, 21 вересня, 2017, 17:57 Суспільство
Форум видавців у Львові нагадав братам Капрановим анекдот про зустріч старих генералів

Цього року відвідувачів на Форумі видців у Львові було ще менше, а кількість видавців ледь перевалила за півтори сотні – як у 90-ті роки. Усе через ставлення організаторів форуму до видавців та нехтування інтересами читачів.

Про це у Фейсбуці написали письменники Віталій і Дмитро Капранови.

Подаємо допис повнотекстово:

«Форум видавців нагадує анекдот про зустріч старих генералів, коли один з них говорить: «А пам’ятаєш, коли ми ще були корнетами, нам давали таблетки, щоб жінок не хотілося? Так от, здається, вони починають діяти».

Багаторічне плювання в обличчя видавцям та нехтування інтересами читачів з боку організаторів ярмарку почало даватися взнаки. Цього року відвідувачів на Форумі ще менше, а кількість видавців ледь перевалює за півтори сотні – як у 90-ті роки.

Як це працює.

Рік за роком ціни на стенди зростають, ціни на вхід зростають, кількість експонентів падає, асортимент через це звужується і станом на сьогодні не відрізняється від асортимента доброї книгарні, яких у Львові не бракує. Видавці у свою чергу, щоб окупити поїздку, змушені піднімати ціни, тому ціни на Форумі не дуже відрізняються від цін у тих-таки книгарнях. В результаті відвідувачі Форуму платять мінімум 25 гривень за вхід, щоб отримати можливість купити ті самі книжки, що у книгарнях за тими самими цінами (спостереження не наше, це ми почули від обурених людей).

Здається, організатори переймаються виключно засвоєнням бюджетного фінансування різних рівнів і у захопленні забулися, що без відвідувачів та видавців Форум довго не проіснує.

Звісно, гроші, витрачені на російську співачку Максакову, яка виступала на відкритті, а також на духовий оркестр, який грав у неділю, можна було пустити на те, щоб відвідувачі не платили за вхід – але тут уже організаторам самим видніше, для них є головне, а є другорядне, і другорядне – на жаль, ми з вами».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 13:32:55