Новини » Події 82

Зараз в ООН не буде кінцевого рішення про миротворців: весь процес займе півроку, – експерт

Сесія Генеральної асамблеї ООН. Фото: Лазаренко Микола/УНІАН

На засіданні Генасамблеї ООН, яке триває цими днями у Нью-Йорку, навряд чи варто очікувати ухвалення якогось конкретного і кінцевого рішення щодо розміщення миротворців на Донбасі. Президент України представить своє бачення миротворчої місії та її мандату, але рішення буде прийматися на Радбезі ООН. А там уже існує серйозний конфлікт між позицією Росії і позицією України та її соратників, в тому числі США.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

Тобто, за його словами, зараз можна очікувати хіба що загальнополітичного рішення підтримки позиції української сторони щодо миротворчої місії на Донбасі.

«І тут дуже важливо, щоб Президент України дуже чітко продемонстрував позицію української сторони стосовно цього питання. А по-друге, щоб була чітко показана державам ООН неможливість і деструктивність позиції Російської Федерації, яка внесла в Радбез ООН свою пропозицію щодо миротворців», – підкреслив експерт.

Якщо в Радбезі Росія, як постійний член, блокуватиме українську позицію, тоді цю проблему можна винести на обговорення Генасамблеї. Але, як пояснив Михайло Пашков, у будь-якому разі цей процес доволі тривалий і зараз навряд чи можна розраховувати на якесь спільне колективне рішення.

Також експерт зазначив, що між прийняттям рішення Радбезом і прибуттям миротворців пройде, щонайменше, півроку.

«Спочатку на Донбас прибуде місія ООН і підготує доповідь, яка буде представлена генеральному секретарю. Потім на Генасамблеї буде обговорюватися вже конкретний мандат місії та її фінансування. Тобто ця процедура доволі тривала, тому розраховувати на швидкий результат не доводиться. Для України на сьогодні найважливіше – утвердити свою позицію, переконати учасників Генасамблеї, що те, що пропонує українська сторона, дійсно є шляхом до мінімізації конфлікту на Донбасі, а не імітації миротворчого процесу, як пропонує Росія», – підкреслив Пашков.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко сьогодні, 20 вересня, виступить на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку (США) о 18:45 за київським часом.

Напередодні, 19 вересня, Порошенко обговорив з віце-президентом Єврокомісії – високим представником Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Моґеріні розміщення миротворців ООН на Донбасі.

Раніше повідомлялося, що Україна та США не погоджуються з проектом РФ щодо миротворців на Донбасі.

Як відомо, Росія запропонувала розмістити миротворців лише на лінії розмежування на Донбасі, тоді як Україна наполягає на тому, щоб миротворчий контингент був на українсько-російському кордоні.

загрузка...
загрузка...
Loading...