середа, 20 вересня, 2017, 9:58 Суспільство
«Пригоди малого Укропчика»: дитяча книга, що викликає огиду
Роман Онишкевич
журналіст, поет

На початку вечора вся наша родина мала велику потіху і сміх, який через кілька хвилин перейшов в огиду. І то всього за якихось 20 гривень. Саме стільки коштує шедевр пані Тетяни Пакалюк «Пригоди малого Укропчика», придбаний донькою для внука на Форумі з рук самої авторки.

Правду кажучи, він не мав би особливих шансів бути купленим, якби малий не побачив гарного літачка на обкладинці і не почав вимагати: «Хоцю літачка». Дитині можна відмовити у цукерках і чіпсах, але відмовляти в книжці – гріх. Ну от нині ввечері взялася донька читати Сашкові сю дитячу міні-поему.

Термін графоманство стосовно шедевру слова і мислі вживати не буду, бо як казав хтось мудрий, «творіння художника не можна міряти своїм аршином». Просто вже з перших сторінок у дорослих читачів з’являються недвозначні алюзії, не доступні, Богу дякувати, дітям.

Отож, літачок Укропчик потрапляє у полон до ворога, де розпочинає голодування і сильно марніє. А повернувшись в рідну-неньку Україну починає боротися з Брехнею і Пихою. Як наслідок, правда, яку сіє літачок, на сторінці 13, отримує крила і злітає до небес у формі крилатої діви з упізнаваною фізіономією.

Але це не апофеоз. Апофеоз – закінчення сеї поеми. Літачок за допомогою правди наводить порядок, припиняє «братовбивчу війну», після чого пристиджена Країна Сестра просить вибачення в України. А далі, перепрошую, повний… Просто зацитую останні рядки безсмертного творіння, котрих наш малюк, на щастя, не дочекався через сон:

Тут Сусідку Україна
Почала втішати:
«Нас обох колись родила
Русь – єдина мати.

Древній Київ – батько спільний,
Тож народи – браття.
Навіть війни не загасять
Єдності багаття.

Поможи мені, Сусідко,
Із руїни встати,
Мої села і міста
Всі відбудувати…»

Закінчую невинною фразою «без коментарів». Але виключно з міркування, аби не бути забаненим Фейсбуком. Бо виховано і стримано прокоментувати епос нєкої Пакалюк не можу.

Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора

Читайте також: «Чи можна переконати ватника?» – у новій книзі Олега Панфілова, яку він привіз до Львова

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 22:12:02