середа, 20 вересня, 2017, 1:10 Суспільство
Нестача цього вітаміну робить жінок неповносправними

Жінки, які не отримують достатньої кількості вітаміну D, на 50% частіше стикаються з розсіяним склерозом. Такий висновок зробили вчені з Harvard TH Chan School of Public Health в Бостоні.

Про це повідомляє dobryjlikar.

 

На думку вчених, «сонячний вітамін» здатен допомогти придушити імунні клітини, які атакують організм і викликають розсіяний склероз. Це захворювання неухильно прогресує і призводить багатьох своїх жертв до інвалідного візка через те, що серйозно ушкоджує їх м’язи.

Науковці досліджували зразки крові від понад 3200 жінок, які в два-три рази частіше за чоловіків стикаються з розсіяним склерозом. При дефіциті вітаміну D ймовірність розвитку цієї важкої хвороби зростає на 43% в порівнянні з тими жінками, у яких був адекватний рівень цього вітаміну.

Результати цього дослідження можуть пояснити, чому вищий рівень захворюваності відзначається на півночі. Добре відомо, що вітамін D виробляється нашою шкірою під впливом сонячних променів, а на півночі кількість сонячних днів значно менше. Саме це пояснює більшу захворюваність на розсіяний склероз серед жителів цих регіонів. До того ж, у групі ризику перебувають офісні працівники, вагітні і літні люди.

Нормою вітаміну D вважається показник 50 наномоль на літр. Про дефіцит можна говорити, коли є менше 30 наномоль на літр крові.

Оскільки дефіцит вітаміну D є фактором ризику розсіяного склерозу, а відновлення показників вітаміну у жінок репродуктивного віку може знизити небезпеку невиліковної хвороби, жінкам потрібно вимірювати рівень цього вітаміну, особливо якщо вони живуть в регіонах з великою кількістю похмурих днів, а також радитися з лікарями про можливий прийом вітамінних добавок, наголошують вчені.

Читайте також: Стало відомо, чому деякі жінки виглядають молодшими за своїх ровесниць

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 07:25 :45