середа, 20 вересня, 2017, 15:28 Економіка
На Київщині люди бояться, що будівництвом нового ЖК знищить їхню річку

У селищі Чабани, що на Київщині, мешканці виступають проти зведення нового житлового комплексу. Мовляв, будівництво просто знищить місцеву річку Дніприк, а блокування витоку ґрунтових вод спричинить руйнацію їхніх будинків.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

Продаж квартир у новому ЖК селища Чабани, що на Київщині, ще навіть не розпочався, а люди уже виступають проти майбутніх багатоповерхівок від ТОВ «Покровський двір». Їх обурює, що в містобудівних умовах не передбачений розвиток соціальної інфраструктури, яка вже навіть зараз не витримує навантаження.

Та головна проблема, через яку мешканці б’ють на сполох – це зведення ЖК на місці двох джерел, озера та русла малої річки Дніприк. Люди переконані, що це суперечить нормам природоохоронного законодавства та завдає значної шкоди довкіллю.

Еколог Олексій Василюк зазначає: територія, на якій планують зведення двох багатоповерхових будинків, не належить до природно-заповідного фонду. Однак будівництво може назавжди знищити джерела.

«Територія навколо є досить заболоченою, тому що ґрунтові води саме тут виходять на поверхню і утворюють Дніприк. Якщо там звести величезний будинок з глибоким котлованом та забетонованим фундаментом, вода більше не зможе виходити і почне тиснути на земну поверхню. Внаслідок цього заллються підвали та городи сусідньої вулиці, де є приватні будинки», – розповів Олексій Василюк.

Тож місцеві активісти та еколог мають великі сумніви щодо законності дій компанії забудовника ТОВ «Покровський двір». У ДАБІ ж запевняють: перевірки на відповідність містобудівних умов детальному та генеральному планам населеного пункту проведені.

«Встановлено, що цільове призначення відповідає нормам, а земельна ділянка підпадає під багатоквартирну житлову забудову», – запевнив заступник директора департаменту ДАБІ у Київській області Ярослав Старущенко.

Однак, не зважаючи на те, що із документам, буцім, усе гаразд, а саму ділянку лише готують під будівництво, мешканці сусідніх будинків уже відчувають перші негаразди – стіни підвалу будівлі почали вкриватись тріщинами.

«Коли перекрили струмок, нашу річку Дніприк, вода пішла під будинок, внаслідок цього відбувається руйнація. У нас проживає 168 сімей. Не дай Боже, станеться якась аварія – усі ці люди будуть мертвими», – наголошує голова місцевого ОСББ Катерина Ульченко.

«Тут заболочена місцина, яку на картах так і позначено. Було озерце, ріс очерет, плавали качки, гніздилися жаби. Ще у 2010 сам струмок було незаконно заведено в трубу, та вода туди не текла, а відходила на заболочення. Вже цієї весни побудували ще одну незаконну дренажну систему якою опустили воду, через це у серпні ділянка виглядає такою сухою», – додають активісти.

Та, згідно закону, відстань від прибережних захисних смуг маленьких річок до ділянки, на якій проходитиме будівництво, має бути не меншою за 25 метрів. Тож, на думку місцевого еколога, забудовник просто засипає русло річки Дніприк, щоб продемонструвати, що, буцім, на його на ділянці його взагалі не було.

«Там проходить якась труба, яку закатали в асфальт, щоб ніхто її і не бачив. Не існує такого типу документу, який би дозволив їм будувати. Тому вони просто намагаються це ігнорувати, заховавши річку під землю, а джерела засипали. Вони просто імітують відсутність тут водних об’єктів», – переконує Олексій Василюк.

Та чиновники запевняють: жодної річки на території забудови немає.

«Там між ставами річку Дніприк взяли у колектор. Про це свідчить зйомка, яку нам надали, документи – із відповідними печатками та сертифіковані топографістами. Так, у деяких мешканців є думки, що Дніприк проходить саме там. Але згідно зйомки, русло проходить поряд з дорогою. Трубопровід просто є такою собі дамбою. З однієї сторони рівень землі підняли, а з іншої – ні. Тож коли навесні інтенсивно йдуть стоки, вони там і зосереджуються. Там просто треба зробити водовідведення», – розповідає заступниця начальника Київводресурсів з питань управління водними ресурсами Ніна Коновала.

Активісти не раз звертались до селищної ради та вели переговори із забудовником. Мовляв, у генплані річка є, а у проектному плані її вже немає. Тож люди переконані: відбулась підробка топографо-геодезичних документів. Однак, належної відповіді від селищних чиновників так і не отримали. Тож знімальна група «Житлоблуду» сама відправилась до Чабанської селищної ради з проханням прокоментувати ситуацію. Однак під час візиту до установи, двоє невідомих напали на знімальну групу просто на засіданні селищної ради. Тож журналісти вирішили зв’язатись із кервництвом «Покровського двору». Однак ті відмовились від розмови. Мовляв «усі телеканали спотворюють реальність». Тож наразі ЖК ще навіть не збудований, а конфлікт із мешканцями набуває все більших обертів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 02:12:52