середа, 20 вересня, 2017, 17:05 Економіка
Литва хоче більш якісних продуктів з Європи, а Україна байдуже їсть все, – експерт
Міністр сільського господарства Литовської Республіки Броніус Маркаускас. Фото: zum.lrv.lt
Міністр сільського господарства Литовської Республіки Броніус Маркаускас. Фото: zum.lrv.lt

Вчора державна продовольчо-ветеринарна служба Литви повідомила результати досліджень складу продуктів харчування, які виробляються міжнародними європейськими компаніями у ЄС.

Про це у себе на Facebook написав генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Як виявилось литовцям недодають какао, цукру та полуниці, порівняно з німцями. Так наприклад у чаю Nestea у Німеччині до складу входить лише цукор, а у Литві – сахароза та стевія, у печиві Milka 35% шоколаду в Німеччині, а у Литви лише 32%, а в йогурті Activia Danon німцям кладуть 9% полуниці, а литовцям лише 8,2%. Крім того в країнах нової Європи в продуктах використовується більше хімічних домішок, ніж в більш заможних країнах ЄС.

Міністр сільського господарства Литви вважає таке несправедливою комерційною практикою. Його підтримав єврокомісар з питань захисту споживачів. Тож балтійська держава буде добиватись усунення цієї дискримінації через проведення загальноєвропейського дослідження та прийняття відповідних нормативів Євросоюзом.

Дорошенко зазначає, що литовці отримають в 4 рази менше за німця, а українець в 5 разів менше за литовця.

«Тому про склад продуктів навіть відомих міжнародних компаній можна лише тільки здогадуватись або читати їх на упаковці. Висновок один: рівень життя країни напряму впливає на якість продуктів, які ми купуємо. В Україні держава вже давно не проводить досліджень якості та безпечності продуктів, тому ми й не маємо у своєму розпорядженні відповідні дані», – наголосив він.

Читайте також: Експерт назвав харчовий продукт, який найбільше фальсифікують в Україні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 03:36 :27