середа, 20 вересня, 2017, 17:39 Економіка
ЛОДА: Завдяки системі «Prozorro» в області вдалося за рік зекономити 1,6 млрд гривень
Директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів. Фото: Прес-клуб Львів
Директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів. Фото: Прес-клуб Львів

На Львівщині активно впроваджується система електронних закупівель «Prozorro». За кількістю тендерів, проведених у такій формі, область перебуває на шостому місці в Україні, але рішуче набирає темпу, піднявшись, у порівнянні з минулим півріччям, аж на п’ять позицій. Завдяки «Prozorro» за рік на Львівщині вдалося зекономити 1,6 млрд гривень.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

«За перше півріччя 2017 року на Львівщині завдяки системі «Prozorro» було зекономлено 1,1 млрд грн з державного бюджету, за декілька місяців роботи системи у 2016 році – майже 0,5 млрд. Разом виходить більше як 1,6 млрд грн», – розповів чиновник ОДА.

Він також повідомив, що за кількістю проведених закупівель у системі Львівщина перебуває на шостому місці.

<nbsp;>

Але це не настільки об’єктивна характеристика, оскільки даний показник залежить від числа суб’єктів, які здійснюють закупівлю, а їх на Львівщині є значно менше, у порівнянні з деякими областями України. Та все одно цю якість можна покращувати, завдяки збільшенню кількості допорогових закупівель.

Ілюстрацією цього є рейтинг очікуваного рівня закупівель, на якому Львівщина перебуває на третьому місці.

<nbsp;>

У цьому контексті Роман Филипів повідомив, що в Львівській обладміністрації до розпорядників державних коштів поставили значно серйозніші вимоги:

«Львівська ОДА трохи змінила ці державні правила. Олег Синютка видав доручення, яким зобов’язав усіх розпорядників бюджетних коштів проводити закупівлі через систему, якщо їхня вартість перевищує 10 тис. грн. Таке розпорядження є і воно дає позитивні результати, але поки не можна сказати, що усі його дотримуються. Завдяки такому підходу вдалося додатково зекономити ще понад 110 млн грн».

Щодо допорогових закупівель, то, як роз’яснив директор департаменту ЛОДА, такими вважаються закупівлі товарів і послуг на понад 200 тис. грн та закупівлі робіт на суму понад 1,5 млн грн. З них щодо закупівель на суму понад 50 тис. повинен надаватись письмовий звіт про укладену угоду. А решта – на розсуд замовника.

Тому на збільшення об’єм допорогових закупівель у «Prozorro» робиться особливий наголос. Поки що за цим показником Львівщина на сьомому місці.

Також Роман Филипів відзначив регіони Львівщини, які найкраще працюють у системі електронних закупівель – це Жовківський та Яворівський райони.

<nbsp;>
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 13:41:49