Новини » Політика

Країні, в якій є миротворці, не дають летальної зброї, – експерт

Країні, в якій є миротворці, не дають летальної зброї. Тому Путін старатиметься затягнути переговорний процес щодо миротворців ООН, щоб США не дали зброї Україні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявила директорка Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій.

«Після заяв про летальну зброю Путін 5 вересня раптом сказав про миротворчий контингент. Я боюся, що зараз він просто використає, затягне цей переговорний процес. Зрозуміло, що летальну зброю надавати країні, в якій вже є миротворці відпадає потреба. Зрозуміло, що Путін лякається надання летальної зброї», – зазначила пані Смаглій.

Водночас, Ілля Пономарьов, депутат Держдуми РФ 2007-2016 рр. вважає, що Путін справді не хоче щоб Україні надали летальну зброю, але не бачить зв’язку із заявами про миротворчу місію. Радше є зв’язок із наданням певної суми грошей Україні, оскільки Путін може впливати, щоб ці гроші пішли не на українське озброєння, а у бюджет миротворчої місії. І загалом заява Путіна є швидше всього відповіддю на чітку позицію Трампа.

«Зовсім інші типи озброєння, скоріше зброя стримування, щоб попередити можливий наступ. Це речі абсолютно не пов’язані між собою на мій погляд. Бюджет може бути з цим пов’язаний, вони можуть почати говорити, що оці 500 мільйонів потрібно внести в бюджет миротворчої місії. Тут дійсно може бути зв’язок. Як тільки у американців появилась чітка позиція, бо вона вперше появилась, оскільки в адміністрації Обами позиції щодо цього конфлікту не було. Позиція була така, що нехай європейці розбираються, ми морально підтримуємо, але це не наша війна. І як тільки ця позиція була озвучена і у відповідь тут же Росія почала реагувати.», – певен Ілля Пономарьов.

Loading...