середа, 20 вересня, 2017, 5:00 Політика
Історично військові навчання мають тенденцію переростати у війну, – експерт
Російсько-білоруські військові навчання «Запад-2017». Фото: exercise.mil.by
Російсько-білоруські військові навчання «Запад-2017». Фото: exercise.mil.by

Велике скупчення військ в Білорусі і Росії може спровокувати людський фактор і може початися серйозне протиріччя, яке може переростати у війну. Такі історичні випадки вже були.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Ігор Романенко, заступник начальника Генштабу (2006-2010).

«Небезпека у тому, що можуть бути випадки, що таке велике скупчення військ в Білорусі і Росії може спровокувати людський фактор і може початися серйозне протистояння, яке може перерости у щось більше. Такі історичні випадки вже були. Я вже не кажу про інсценування початку війни, як це було з Другою світовою війною. Провокували і у війні з Фінляндією. Тут є велика небезпека», – зазначив експерт.

Гість програми вважає, що хоч 100 тисячне військо не здатне розвинути повноцінну війну, але таке військо може її почати. 

«Не обов’язково обіграти ситуацію на конкретній території, можна перенести на інше місці, наближене до цієї території. Чому саме це місце? Бо важливий коридор до Калінінградської області. І Путін планує теж бути там на навчаннях. За кількістю не анонсованих військ, озброєння, техніки, то це більше 100 тисяч і це дійсно дуже серйозно. Хоча, наприклад щоб почати проти України з боку росіян скоріше всього треба від 240-250 тисяч і більше. Із 100 тисяч з боку Росії можна почати, а потім на протязі двох тижнів наростити до 250 тисяч. Це більш ризикований варіант. Починати потрібно з перевагою від 3-х до більше, хоча б на якомусь відтинку прориву. Але можна починати із меншою кількістю за рахунок ефективної сучасної техніки і нанесення удару на цьому напрямку», – переконаний пан Романенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 20:12:52