середа, 20 вересня, 2017, 15:42 Політика
Громадськість витіснили із процесу відбору кандидатів до нових судів, – Титич
Фото: telegraf.com.ua
Фото: telegraf.com.ua

Україна провалила створення нових судових інституцій. Громадськість цілковито витіснили із процесу відбору кандидатів до Антикорупційного та Вищого судів. Тож потрібно залучати представників міжнародної спільноти, які виділяли гранди на ці органи.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив співкоординатор Громадської ради доброчесності Віталій Титич.

Заява НАБУ про те, що участь громадськості у відборі суддів до Антикорупційного суду, буцім, забезпечить доброчесних і професійних фахівці, не відповідає дійсності. Це можна стверджувати на прикладі уже проваленого відбору до Верховного суду, на який також покладали багато сподівань. Там громадськості не забезпечили можливості реалізувати  визначені законом повноваження.

«На засіданні щодо Вищої ради правосуддя мені не дали можливості ані виступити, ані зачитати документи. Хоча й це передбачено спеціально прийнятою нормою закону», – заявив Титич.

Тож за таких обставин очевидно, що активісти не можуть забезпечити цієї функції. Потрібно залучати представників міжнародної спільноти, які можуть переконувати більш активно, ніж представники громадськості.

«На жаль, на третій рік після Революції Гідності громадськість витіснили на периферію і вже ніхто не зважає на те, що вона каже і робить», – переконаний експерт.

Тож уся полеміка щодо створення антикорупційних палат  замість Антикорупційного суду – лише «словоблуддя», направлене на знищення самого процесу.

«Воно не несе за собою жодних аргументів. Це набір тексту, який не стосується того, про що йдеться», – зазначив Титич.

Заяви ж влади про те, що немає часу на створення Антикорупційного суду – підміна понять. Адже як і створення Верховного суду, цей процес повністю провалений.

«Те, що ми декларували, все, куди йшли гроші бюджету і донорів, вилітає в трубу», – розповів Титич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 04:08:10