Новини » Світ 20 вересня, 2017, 4:30
Дуда: В Україні і Грузії порушено принципи ООН – недоторканність кордонів

Польща закликає міжнародне співтовариство не визнавати доконаними факти того, що в Україні та Грузії було здійснено в результаті збройної агресії.

У цих країнах відбулося фундаментальне порушення принципів ООН – недоторканість кордонів і поваги до суверенітету, заявив під час 72-ї Генасамблеї ООН в Нью-Йорку президент Польщі Анджей Дуда, – повідомляє Укрінформ.

«Польща рішуче закликає міжнародну спільноту не визнавати фактичного стану, який виник в результаті агресивної політики (Росії). Польща хоче приєднатися до формування міжнародного ладу, що спиратиметься на принципи політичної суверенності та територіальної цілісності»,- заявив Дуда.

Він підкреслив, що упродовж 10-ти років у Грузії та трьох років в Україні світ є свідком порушень фундаментальних принципів ООН, зокрема, «недоторканості кордонів, поваги до суверенітету і відмови від військової сили для вирішення конфліктів».

«На нашу думку, безумовна повага до міжнародного права є абсолютною підставою для стабільного, передбачуваного і мирного формування відносин між країнами та забезпечення врівноваженого розвитку»,- зазначив президент Польщі.

Дуда наголосив, що Польща, як непостійний член Радбезу ООН в 2018-2019 роках, наполягатиме, аби усі суперечки і конфлікти розв’язувалися за принципом «мирного вирішення».

«Ми (Польща) йдемо до Радбезу з цінностями, які для мого народу особливо важливі. Насамперед, йдеться про повагу до непорушного права кожного народу до суверенності та свободи. Ми йдемо до Радбезу з переконанням, що міжнародне право є єдиним ефективним механізмом збереження мирних відносин між народами. Свобода є синонімом миру, а поневолення – джерелом війни», – підкреслив польський лідер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 03:30 :16