Новини » Політика

Адміністрація Трампа намагається зрушити з мертвої точки Мінські переговори, – експерт

Ми розуміємо, що можливо й кулуарно і Адміністрація президента і віце-президент і уряд США докладають достатньо зусиль, аби зрушити із мертвої точки ситуацію з невизначеністю щодо Мінських домовленостей.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловила директорка Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій.

Присутній у студії депутат Держдуми РФ у 2007-2016 роках Ілля Пономарьов зауважив, що США сьогодні позбавлені можливості впливати на зовнішню політику РФ щодо України. Зокрема, за словами Пономарьова, це обмежує маневр США, як засіб для торгівлі. Натомість директорка Київського офісу Інституту Кеннана пані Катерина Смаглій додала, що це не зовсім так.

«Я не можу погодитися із тим, що у президента вузьке коло для маневру, що президент через цю ситуацію внутрішньополітичної боротьби обмежений у своїх діях. Це не зовсім так. Адже ми бачимо, що вже є певні зрушення, є прогрес», – зазначила директорка Київського офісу Інституту Кеннана.

За словами Катерини Смаглій, одним із таких зрушень є призначення Курта Волкера спеціальним представником Державного департаменту США з питань України.

«Зокрема, коли ще два роки тому Порошенко вперше висунув ідею про введення миротворчого контингенту ООН, Росія навіть не хотіла розглядати такої можливості. Проте сьогодні Путін говорить, що він може погодитися на те, що батальйон може стояти на лінії розмежування. Відтак зараз Україна хоче отримати більше можливостей від цієї місії», – зазначила гостя програми.

Окрім цього пані Смаглій підкреслила, що попри те, що Дональд Трамп особисто не згадав Путіна у своєму виступі в штаб-квартирі ООН, Адміністрація президента США таки намагається зрушити з мертвої точки Мінські переговори.

«Ми розуміємо, що все ж таки, можливо й кулуарно і Адміністрація президента і віце-президент і уряд США докладають достатньо зусиль, аби зрушити із мертвої точку ситуацію з невизначеністю щодо Мінських домовленостей»,– додала Катерина Смаглій.

Нагадаємо, що у вівторок в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, де стартували загальнополітичні дебати за участю глав держав та урядів понад 120 держав президент США Дональд Трамп закликав припинити загрозу суверенітету України, яка потерпає від російської агресії. 

Loading...