вівторок, 19 вересня, 2017, 18:55 Політика
«Захід-2017» та Лукашенко – експерти назвали найбільші загрози для Білорусі

Найбільшу небезпеку спільні військові навчання «Захід-2017» становлять для Білорусі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) телефоном заявив заступник керівника «Сектору М» (2014-2015 рр.) полковник Віктор Шидлюк, коментуючи перебіг спільних масштабних військових навчань РФ і Білорусі «Захід-2017».

Віктор Шидлюк переконаний, що найбільший ризик такі навчання становлять для Білорусі.

«Оскільки колись за подібним сценарієм Україна впустила Російську Федерацію… коли РФ і її контингент залишився у Криму. Потім після цього ми мали захоплення нашої території. Аналогічна ситуація відбувалася і з Грузією, коли Російська Федерація залишила там контингент, Придністров’ям… Тому найбільший ризик становлять ці навчання саме для Білорусі», – наголосив Віктор Шидлюк.

Те, що РФ працює над удосконаленням, каже він, це не дивина.

«Головне, що вони відпрацьовують, це інформаційно-психологічні операції. Вони мають досить потужну систему «ботів», і навіть зараз ті, що тренуються, намагаються роздувати фейки, які зараз вкинуті. Наприклад, для дискредитації військового керівництва, військово-політичного керівництва», – каже Віктор Шидлюк.

Дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ», експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Богдан Яременко не погодився із думкою Віктора Шидлюка.

«Не погоджуся, що ці навчання несуть загрозу для Білорусі. Білорусь є військовим союзником Російської Федерації. Війська РФ знаходяться абсолютно на законних підставах на території Білорусі», – вважає гість програми.

Натомість, наголошує дипломат, Білорусі загрожує лише президент Олександр Лукашенко.

«Його невміння управляти економікою, його постійне балансування і випрошування грошей у Російської Федерації, невміння покластись на свій народ, а скажімо, ці всі якісь підкилимні ігри із російськими кредитами тощо – так, це загроза. Тому він не самостійний політик, він може втратити владу будь-коли», – вважає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 04:11:16