вівторок, 19 вересня, 2017, 13:33 Суспільство
У Львові археологи виявили фрагмент оригінального муру Високого замку
Археологічні дослідження Високого замку у Львові. Фото: ras.gov.ua
Археологічні дослідження Високого замку у Львові. Фото: ras.gov.ua

Під час досліджень Високого замку археологи віднайшли частину його автентичного муру ще княжих часів.

Про це повідомляє Рятівна археологічна служба.

«За параметрами цегли, а це 13х8 см можемо говорити, що це мур XIV століття. Очевидно, це шматок захаби – в’їзної частини замку, а саме стіни, що прилягала до брами», – розповів керівник проекту молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Остап Лазурко.

Як прокоментував архітектор Василь Петрик, до цього львів’яни майже не могли побачити, як виглядав оригінальний Високий замок. Через насип копця Унії усередині ХІХ століття, який знищив майже увесь культурний шар, зберігся лише один шматок вцілілої стіни.

Однак знахідка допоможе виправити цю ситуацію.

«Це єдиний елемент, який можна прив’язати до пам’ятки археології і нарешті ця пам’ятка отримає своє наповнення. Окрім цього, ми можемо почерпнути чимало інформації з цього фрагмента. За розміром цегли можемо говорити про характер забудови частини замку. На мою думку, цей фрагмент цілком заслуговує на експонування. Переконаний, це сенсаційна знахідка року у Львові», – прокоментував Василь Петрик.

Нагадаємо, на початку вересня археологи Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України розпочали дослідження у парку «Високий замок». На замовлення ЛКП «Зелений Львів» археологи проводять шурфування кількох ділянок, які планують відвести під будівництво станцій та проміжних опор під майбутню канатну дорогу.

Читайте також: На Львівщині біля церкви у Золочеві знайшли поховання, датовані ХVІ століттям

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-24 16:08 :40