вівторок, 19 вересня, 2017, 21:18 Політика
Тарас Чорновіл: Я не звинувачую Кучму у вбивстві мого батька особисто

«У мене до Кучми неймовірні претензії особисті. Я не звинувачую Кучму у вбивстві мого батька особисто, я звинувачую Кучму у тому, що він створив систему, за якої вбивство мого батька було невідворотним».

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Гість програми, коментуючи рукостискання Юрія Луценка та Леоніда Кучми під час форуму YES (нагадаємо, Луценко був одним із координаторів акції «Україна без Кучми»), зауважив, що він не був членом акції «Україна без Кучми», але був дуже близьким.

«Я вам скажу одну маленьку річ: тоді ми не один раз проговорювали один нюанс, і я був автором цієї ідеї. Він полягав у тому, що ми маємо дотиснути Кучму на те, щоб вийти на певний загальнонаціональний експертний круглий стіл із жорстким моніторингом ззовні, і на тому столі мають відбутися дві речі. Одна з речей: або Кучма муситиме бути звинувачений і не зможе виправдатися і має піти із президентської посади. Ми вже не говорили, чи має сісти чи не сісти, але піти з посади. Або ми не зможемо доказати його вину, ми виявимося голослівними, і ми маємо потиснути йому руку і попросити пробачення», –зазначив Тарас Чорновіл.

Тоді, продовжив політолог, не змогли доказати пряму вину Кучми. Чорновіл наголосив, що за справою Гонгадзе російський слід «аж світиться».

«Це не просто свавілля міліціонерів Пукача і тому подібне. Там готували інше, вбити мали іншого відомого журналіста, спеціаліста із криміналістики. Він дізнався і втік. Убили Гонгадзе. Це добре заготовлена провокація у зв’язку із тим, що Кучма у той момент різко дрейфонув у сторону НАТО», – заявив Тарас Чорновіл.

Тож, твердить політолог, у Росії «гарно усе розіграли».

«У мене до Кучми неймовірні претензії особисті. Я не звинувачую Кучму у вбивстві мого батька особисто, я звинувачую Кучму у тому, що він створив систему, за якої вбивство мого батька було невідворотним, але при тому всьому я не зміг довести його пряму причетність. Я не можу сказати, що він напряму винен. Це означає, що я теж у випадку, якщо я десь із ним випадково зустрінуся, а іноді зустрічаюся, маю певний моральний обов’язок потиснути просто руку. Без задоволення. Але це є певні речі, де мораль конфронтує із емоціями, але якась логіка, якийсь холодний розум має домінувати», – вважає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 10:31:06