вівторок, 19 вересня, 2017, 15:07 Політика
Що може сказати про українську медицину Тимошенко, яка лікується в Німеччині? – Палій
Лікар вимірює артеріальний тиск пацієнта. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Лікар вимірює артеріальний тиск пацієнта. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Проблема української медицини полягає в тому, що депутати не лікуються в українських закладах. Тож вони не розуміють, наскільки критичною є ситуація.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Олександр Палій.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров‘я Уляна Супрун рухається у правильному напрямку. Звичайно, не можна стверджувати, що вона робить все правильно, однак обрано вірний шлях.

«Він полягає в тому, щоб здійснювати закупівлі ліків максимально прозоро. Це вже було зроблено, що й дало серйозний економічний ефект.Адже за ті самі гроші закупили на 40 відсотків більше медикаментів», – розповів Палій.

Однак, крім цього, відбувається і спроба запровадити конкуренцію між лікарями та медичними структурами. Проти цього виступають ті, хто весь цей час сидів «на певних жилах». Наприклад, за державні гроші закуповував обладнання для свого приватного бізнесу.

«Звичайно, вони проти, що фінансування розмазуватиметься більш-менш пропорційно по медичній системі. Відповідно, створюється й конкуренція: люди йдуть до хороших лікарів. А куди людина приходитиме, туди й заходитимуть державні гроші. Тоді як у хапуг, хабарників чи тих, хто купив дипломи, лікуватимуться значно менше», – зазначив політолог.

Та все ж, на думку експерта, таку схему можна було б зробити більш ефективнішою. Потрібно було максимально лібералізувати систему, запровадивши відповідні медичні картки.

«Це працює у деяких країнах Північної Європи. Людині щомісяця на картку надходять кошти – близько семи відсотків від зарплати чи пенсії. Цими грошима вона розраховується за єдиним тарифом, який функціонує у всій державі. Таким чином у хорошого лікаря стояли б велетенські черги, а поганий пішов би на перекваліфікацію. Це означало б, що медицина стає здоровішою і була б значно більша відповідальність за наслідки лікування», – переконаний Палій.

Та проблема ще й в тому, що багато депутатів просто не лікуються в Україні.

«От, наприклад, що Тимошенко може сказати про нашу медичну реформу? Вона лікується в Сардинії чи в Німеччині. Та й і безліч інших», – зазначив він.

Читайте також: У МОЗ розтлумачили, які зміни очікувати українцям з 1 січня 2018 року

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 01:26:26