вівторок, 19 вересня, 2017, 18:25 Політика
Російські навчання військових повторюють ситуації в Грузії–2008 року і в Україні–2014, – дипломат

Російські військові навчання в Білорусі повторюють ті ситуації, які виникали в Грузії в 2008 році і події в Україні в 2014 році.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ», експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Богдан Яременко.

«Там де говорять гармати, там дипломати мовчать. Тому ніякої дипломатичної складової у російських військових навчань немає. Є політичні ефекти, яких хоче досягти Володимир Путін. Навіть дипломатам потрібно розуміти легенду цих навчань, вона насправді має складову, яка абсолютно точно повторює ті ситуації, які виникали в Грузії в 2008 році і події в Україні в 2014 році. Мова йде про оці вигадані республіки, в рамках яких відбувається якась певна миротворча оборонна операція російських військ. За легендою в цих республіках відбуваються заколоти, якість заворушення, які потребують введення військ для захисту населення. Тепер це нагадує дуже багато чого», – вважає пан Яременко.

На його переконання, у цих навчаннях читається повній зв’язок із тією чекістською військовою операцією, яку Російська Федерація провела з метою захоплення і анексії Криму.

«Тут читається повній зв’язок із тією чекістською військовою операцією, яку Російська Федерація провела з метою захоплення і анексії Криму. Це одна з перших складових, яку потрібно читати політикам в тому, що Російська Федерація показує, що такий сценарій можливі і на інших теренах. Не лише в Україні, але вони можливі і в країнах НАТО. Не випадково навчання відбувається на кордоні з чотирма державами членами НАТО і Європейського Союзу, Польща, Литва, Латвія, Естонія», – переконаний дипломат.

Також за його словами, навчання «Захід-2017» є продовженням агресивної зовнішньої політики Росії, коли брак політичних, економічних і інших ресурсів компенсується брязканням зброї і грою м’язів.

«Ну і звичайно це продовження цієї лінії загальної агресивної зовнішньої політики Росії, коли брак політичних, економічних і інших ресурсів компенсується брязканням зброї, грою м’язів та чиниться психологічний тиск. Зрозуміло, що Російська Федерація перебуває в дуже складній політичній ситуації. Зовнішньополітична ситуація не дозволяє Росії відрядити свого президента ООН, оскільки тиск на нього буде неймовірний, йому немає, що сказати стрибуни. Зате він показує, які проблеми Росія може створити своїм сусідам. Таким чином він добивається того, що він хоче досягти від світу», – відзначив Богдан Яременко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 21:11:45