Новини » Суспільство 19 вересня, 2017, 2:21
Рош Гашана 2017: до Києва прибувають тисячі хасидів

Рекордну кількість паломників-хасидів цього вересня очікують в Україні. За кілька днів послідовники цієї релігійної течії святкуватимуть настання свого Нового року, який вони традиційно відзначають в Умані, де похований засновник брацлавського хасидизму Цадик Нахман.

Перші прочани почали прибувати до України ще в неділю, – повідомляє 5 канал.

А скільки їх має бути цього разу – розповість Петро Троць.

Майже 40 тисяч гостей, 70% із яких припадуть на київські аеропорти «Бориспіль» та «Жуляни». До України почали прибувати паломники-хасиди. Уже за кілька днів в Умані на Черкащині вони святкуватимуть Рош Гашана – настання свого Нового року.

Ігаль до Києва прилетів з Єрусалима. У рідному місті він заробляє виготовленням світильників. Каже, за кордон виїжджає рідко, і найчастіше – до України, на святкування Рош Гашана. Цього разу з чоловіком вперше прилетіли його онуки. Паломник розповідає: «У вашій країні я уже вдесяте. Інколи прилітали до Одеси, зараз – до Києва. Ми приїхали, щоб молитися та святкувати. Наша родина велика, зі мною багато людей».

Після перетину кордону паломники вирушають до Умані. Саме там похований Цадик Нахман – засновник однієї з течій хасидського юдаїзму. У молитвах біля його могили хасиди і зустрінуть свій Новий рік. «210 років тому він сказав, навіть наказав, що всякий, хто в нього вірить і вважається учнем, щоб він відвідав його могилу на це свято. Тому з усього світу, з десятка країн, люди приїжджають і дотримуються цього наказу», – пояснює паломник Елі.

Організовані групи паломників почали прибувати до України ще в неділю. За неповні два дні кордон перетнули більше 2 тис. осіб. Найчисленніші групи прочан прикордонники очікують у вівторок та середу. І намагаються бути готовими до збільшення пасажиропотоку. «Проводяться і окремі наради, зокрема з авіаперевізниками, щоб завчасно отримувати інформацію про ті групи, що приїдуть в Україну. Також з правоохоронними органами, щоб зробити максимальну безпеку на цей час, в тому числі і під час перетину ними кордону», – пояснює речник ДПСУ Андрій Демченко.

Торік на святкування Рош Гашана прибула рекордна кількість паломників-хасидів. Уже за кілька днів цей рекорд може бути побито. Святкувати настання свого Нового року закордонні гості розпочнуть увечері 20 вересня, а завершать – за дві доби, 22-го.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 12:43 :01