Новини » Події

Портников вважає, що миротворці ООН на Донбасі можуть призвести до громадянської війни

Направлення миротворців ООН на Донбас може стати для України пасткою. Так, можуть розгорітися суперечки щодо повернення регіону до складу України, які за певних обставин здатні перерости в громадянську війну.

Про це журналіст Віталій Портников написав у своєму блозі видання «Лівий берег».

За його словами, якщо війська президента Росії Володимира Путіна покинуть окуповані території, Україна буде змушена виконувати подальші частини Мінських домовленостей.

«Їх статус (територій) не буде визначено, але Захід буде вимагати від нас зусиль по інтеграції. На територіях з’являться нові гравці – і, звичайно, повернуться старі, починаючи з Ахметова. Російський вплив нікуди не дінеться – просто він буде підтримуватися не військовою силою, а пропагандою, фінансовими вливаннями, підтримкою проросійських політичних сил в регіоні», – зазначив Портников.

Він підкреслив, що питання про те, як інтегрувати Донбас, стане одним з найбільш важливих і складних питань політичного життя України – тригером постійної нестабільності.

«Будь-які дії влади, які будуть нагадувати виконання Мінських угод, будуть викликати негайну патріотичну реакцію – більш того, розколи всередині самої влади зовсім не виключені. Більш того, будуть робитися спроби «самостійного» повернення Донбасу – якщо в регіоні немає ніяких російських військ, а українська армія «боїться», то Донбас повинен повернути український народ, «добровольці», – додав Портников.

Журналіст пояснив, що в цій ситуації українській армії доведеться захищати регіон і миротворців ООН вже саме від цих добровольців, невідомо ким профінансованих.

«А в результаті ми можемо опинитися в ситуації, в якій сто років тому опинилися прихильники ірландської незалежності, які почали між собою громадянську війну не через відмінності в уявленнях про те, як має розвиватися нова держава, а через Ольстер, що залишився в складі Сполученого королівства. Це і є ідеальна пастка», – 

Loading...