вівторок, 19 вересня, 2017, 16:09 Політика
Під час Майдану Саакашвілі втік з України, – політолог
Міхеїл Саакашвілі під час Євромайдану в Києві. Фото: ntv.ru
Міхеїл Саакашвілі під час Євромайдану в Києві. Фото: ntv.ru

Саакашвілі не можна називати представником промайданівської опозиції. Адже під час революції, вже тоді, коли ніхто не боявся Януковича, екс-президент Грузії налякався його підлеглих і просто втік з України.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) зазначив політолог Олександр Палій.

На думку політолога Максима Розумного, сьогоднішній «спам поправок» щодо судової реформи може свідчити про певний наступ на владу з боку опозиції. Він передбачає і блокування певних політичних рішень, у тому числі і проходження законопроектів через парламент.

«Політичні лідери, як правило, керуються з одних центрів і, здебільшого, працюють за узгодженими алгоритмами», – зазначив Розумний.

Тож експерт прогнозує кризу «теперішнього режиму» уже на середину жовтня. Виникне вона з об‘єктивних та суб‘єктивних причин.

«Про це свідчить активність опозиційних сил: Вілкул та Тимошенко сьогодні дуже енергійні. До того ж, є прапор, так би мовити,  нової проєвропейської  та промайданівської опозиції Михайла Саакашвілі, який має свій кінетичний потенціал. Якщо врахувати усі ці фактори, розуміємо, що вони фокусуються десь на середині жовтня, а до цього часу навряд чи всі опозиційні сили дозволять прийняти основний пакет реформ», – вважає експерт.

Та присутній у студії політолог Олександр Палій наголосив, що не поспішав би називати Саакашвілі представником Майдану. Мовляв, це звучить смішно.

«Як він сам зізнався в одному інтерв‘ю, під час Майдану йому пригрозили якісь шнурки Януковича – прийшли до нього в готель і сказали «Вимітайся!». І він вимівся у той час, коли у державі уже ніхто Януковича не боявся, Саакашвілі взяв ноги в руки і втік з країни. Лише коли скинули Януковича, повернувся назад. Тому як він може представляти Євромайдан?» – дивувався Палій.

Читайте також: Геращенко пояснив, чому різко змінив свою думку про Саакашвілі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 16:44:17