вівторок, 19 вересня, 2017, 19:30 Економіка
Останні незалежні члени наглядової ради «Нафтогазу» йдуть у відставку

Два незалежні члени наглядової ради НАК «Нафтогаз Україна» повідомили про відставку.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби «Нафтогазу» у Facebook.

«Останні незалежні члени наглядової ради «Нафтогазу» вирішили піти у відставку. Своє рішення Пол Ворвік та Маркус Річардс пов’язують зі згортанням реформ з боку уряду», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, завтра, 20 вересня 2017 року, відбудеться брифінг керівництва групи «Нафтогаз» щодо цього рішення.

За словами джерел РБК-Україна, вже завтра має відбутися відбір незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу».

Водночас в уряді пов’язують намір незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України» подати у відставку зі спробою піти від відповідальності у питанні виведення компанії «Укрнафта» з кризи, а також реформування «Нафтогазу».

Про це «Українським Новинам» повідомило джерело в Кабміні.

За його словами, існує чотири підстави такого рішення членів наглядової ради «Нафтогазу», в першу чергу – це уникнення відповідальності за бездіяльність в частині виведення компанії «Укрнафта» з кризи, а також суттєве відставання в частині реформування самого НАКу.

«Вже цілий рік триває безрезультатний діалог уряду з наглядовою радою Нафтогазу в частині вирішення виробничих проблем Укрнафти: видобуток падає, а стратегії виходу з кризи не запропоновані», – зазначає джерело.

По-друге, вже другий рік поспіль наглядова рада «Нафтогазу» не може запровадити внутрішню систему аудиту і контролю, яка б мала міжнародний сертифікат відповідності.

По-третє, останні півроку відсутній конструктивний діалог наглядової ради з акціонером «Нафтогазу» – урядом, що вилилося в систематичне невиконання доручень Кабінету Міністрів.

Також в якості однієї з можливих причин може бути небажання виконувати вимоги законодавства по боротьбі з корупцією, в частині здійснення декларування майнового стану і вимоги про передачу в управління іншим особам пакетів акцій підприємств (при їх наявності), які належать членам наглядової ради.

Джерело додало, що сума індивідуальних винагород членів наглядової ради НАК за результатами 2016 року склала 19 млн гривень.

Раніше повідомлялося, що у серпні 2017 року Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» припинила повноваження незалежного члена наглядової ради Чарльза Проктора. Повноваження Проктора закінчуються 30 вересня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 20:18:04