вівторок, 19 вересня, 2017, 15:34 Політика
Людям слід пояснити, як медреформа функціонуватиме на практиці – політолог

Пацієнти, які виступають проти реформи медицини, уже звикли до системи, що діяла протягом багатьох років. Вони бачать у застарілій галузі гарантію свого виживання. Тож потрібно чітко та доступно пояснити людям, як медицина функціонуватиме після змін.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Максим Розумний.

Багато пацієнтів бояться реформи Супрун, адже нинішня медицина – спадок ще із радянських часів. Велика кількість людей уже просто до нього звикли і навіть сприймають цю систему, як гарантією свого життя чи й виживання.

«Сьогодні вони налякані, що це втратять. Тобто, розмиваються якісь опори у їхньому житті. Та це відбувається об‘єктивно, адже система занепадає, бо пережила свій вік. Однак таким людям треба дати рятувальні кола», – наголосив Розумний.

По-перше, потрібно чітко зафіксувати, які медичні послуги гарантує держава, незалежно від того, де людина живе. По-друге, пацієнтам потрібно пояснити, як це все функціонуватиме.

«Окрім того, медичні працівники – фельдшери, санітарки і всі інші, можливо, й ще більше прив‘язані до цих систем. Якщо схема руйнується, вони багато чого втратять. Їм потрібно пояснювати, як працюватиме те, що запроваджується і які для них будуть можливості», – вважає Максим Розумний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 14:34:41