Новини » Світ

Грібаускайте: Росія шантажує та залякує Україну

Світові варто пам’ятати, що Росія чинить в Україні не менш жахливі речі, ніж відбуваються у Сирії та Північній Кореї.

Про це під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН заявила президент Литви Даля Грібаускайте, – повідомляє Укрінформ.

«Увага світу нині прикута до Північної Кореї та Сирії, але ті самі методи шантажу, погроз та агресії застосовуються Росією в Україні та вздовж східного кордону НАТО», – сказала Грібаускайте. 

Вона звернула увагу на порушення Росією як постійним членом Радбезу ООН своїх зобов’язань з підтримки миру у світі. «Незважаючи на особливу відповідальність Росії із підтримки миру у світі як постійного члена Ради безпеки ООН, вона порушила Статут ООН, напавши на Грузію, незаконно анексувавши Крим та беручи безпосередню участь у війні на сході України», – наголосила президент Литви.

Грібаускайте згадала і про енергетичний шантаж, який є «улюбленою зброєю РФ». «У Білорусі, всього за 40 км від столиці Литви, Росія будує небезпечну Островецьку АЕС, яка є геополітичною зброєю, що не відповідає базовим міжнародним ядерним стандартам», – зазначила вона.

Президент Литви закликала міжнародну спільноту об’єднатися й дати відсіч глобальним агресорам. «Агресія нікого не може зробити сильнішим. Вона не може нікому принести жодної краплі поваги. Єдине, що дасть агресія, – це презирство, сором та засудження. Міжнародна спільнота повинна взяти на себе частину відповідальності. Ми не можемо дозволити страху перемогти, закривши очі на дії порушників, оскільки це лише заохотить їх», – підсумувала глава Литви. 

Читайте також: Президент Литви зробила тривожну заяву щодо вимог Путіна



Loading...