вівторок, 19 вересня, 2017, 18:35 Політика
Експерт: За останнє десятиліття РФ двічі використала військові навчання для збройної агресії

Упродовж останнього десятиліття Росія щонайменше двічі використала військові навчання для організації збройної агресії проти сусідніх держав. Тому всі навколишні країни зобов’язані реагувати.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ», експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Богдан Яременко, коментуючи перебіг спільних масштабних військових навчань РФ і Білорусі «Захід-2017».

Богдан Яременко зауважив, що є прецеденти, коли військові навчання перетворювалися на вторгнення, та навів приклад Грузії. Згодом війська, які стягнули начебто для забезпечення безпеки Олімпіади, використали для вторгнення в Україну.

«Усі сценарії абсолютно повторюються, тому відкинути таку можливість було би абсурдно та ознакою безвідповідального ставлення до безпеки своєї країни. Тому всі навколишні країни, які задіяні або яких так чи інакше зачепили ці навчання, вони зобов’язані реагувати, знаючи, що впродовж останнього десятиліття Росія щонайменше двічі використала військові навчання для організації збройної агресії проти сусідніх держав», – наголосив Богдан Яременко.

Заступник начальника Генштабу (2006-2010 рр.) Ігор Романенко щодо масштабних військових навчань «Захід-2017» зауважив, що у військових це називається «обкатати ситуацію».

«Не обов’язково обіграти її на конкретній території – можна переносити на інше місце, але сценарій уже буде обіграний», – зазначив Ігор Романенко.

Гість програми наголосив, що така кількість озброєння, техніки та учасників військових змагань (100 тисяч осіб), свідчить про те, що усе «це дуже серйозно».

«Хоча, щоб почати, наприклад, проти України з боку росіян, скоріш за все, треба від 240-ка до 250 тисяч і більше. Із 100 тисяч людей з боку Росії можна почати і потім протягом двох тижнів наростити до 250 тисяч, тобто, … починати треба з перевагою, за класикою, від трьох і більше переваги за кількістю хоча б на якійсь ділянці прориву тощо. Але можна починати і менше, за рахунок сучасної ефективної техніки і завдання удару на цьому напрямку», – зазначив Ігор Романенко.

З його слів, небезпека полягає у тому, що у місці такого скупчення людей та техніки можливі різні випадки, які спричинять серйозні протиріччя, що мають тенденцію переростати у щось більше.

«Я вже не кажу про інсценування», – додав Ігор Романенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 04:26 :04